Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра східних мов та перекладу Склад кафедри Резаненко Володимир Федорович
Контактна інформація

v.rezanenko@kubg.edu.ua

Резаненко Володимир Федорович

Професор

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор філологічних наук, професор

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

Вступ до спеціальності, Практика усного та писемного мовлення (японська мова), Теоретична фонетика (японська мова), Ієрогліфіка, Основи сучасної міжособистісної комунікації, керівництво науковими школами «Школа Конфуція» та «Японське суспільство: джерела-історія-сучасність»

 

Біографія

 

Резаненко Володимир Федорович – провідний український сходознавець-японіст, доктор філологічних наук, професор; спеціаліст з ієрогліфічної писемності, японської мови. Один із перших дослідників на пострадянському просторі проблем семантико-графічної писемності японської мови та китайської мов. Головний редактор наукового журналу «Українська орієнталістика», керівник наукової школи «Японське суспільство: джерела-історія-сучасність» та «Школа Конфуція».
У перші роки Незалежності України Резаненко Володимир Федорович стояв біля витоків українсько-японських відносин в культурній та освітніх сферах, закладав фундамент майбутніх відносин між Україною та Японією в науково-технічній сфері. Зокрема, за ініціативи професора В. Ф. Резаненка в Україні було засновано першу громадську організацію спрямовану на розвиток українсько-японських відносин – Українську асоціацію ділового співробітництва з Японією в галузі науки і техніки (УНІТІ), колективними членами якої стали провідні науково-дослідні інститути Академії наук, вищі навчальні заклади України, відомі діячі науки і техніки. 
За сприяння професора Резаненка В. Ф. були встановлені одні з перших контактів українських вчених із японськими науковцями, зокрема, з Університету Осака, Університету Кіото, Токійського технологічного інституту, Університету Ібаракі, Університетом Нагоя, Університету Гунма, Університету Ніігата та ін. Під головуванням В. Ф. Резаненко проводилися перші наукові конференції з японістики в Україні. 
У 1992 року професор Резаненко В. Ф. очолив Українську асоціацію науково-технічного та культурного співробітництва з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, в рамках діяльності якої налагоджувалися перші контакти Незалежної України з японськими компаніями. 
У перші роки Незалежності В. Ф. Резаненко також брав участь у перших контактах представників української влади з представниками Японії. Зокрема, був перекладачем під час переговорів першого президента України Л. Кравчука та Голови Верховної Ради України І. Плюща з представниками японського уряду. 
Із 2012 року Резаненко В. Ф. працює на посаді професора Київського університету імені Бориса Грінченка, викладає цілу низку нормативних курсів: «Практичний курс японської мови», «Практична граматика японської мови», «Практичний курс ієрогліфіки», «Лексикологія японської мови», «Історія японської мови». А також Є керівником наукової школи «Японське суспільство: джерела-історія-сучасність», в рамках якої під його керівництвом українські студенти-японісти перекладають праці японських дослідників, досліджують японські традиції та мову.

У 2018 році нагороджений найвищою відзнакою Японії – нагородою Імператора Японії «Орденом Вранішнього Сонця»

 

Професійний і науковий інтерес

Релігійно-філософські вчення Китаю в суспільствах конфуціанського цивілізаційного простору

Інше

Powered by Sigsiu.NET

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра східних мов та перекладу Склад кафедри Резаненко Володимир Федорович