Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра германської філології Події

Події

 Декаду відкритих дверей Інституту філології

кафедра германської філології розпочала 18 жовтня 2017р. з гостьової лекції на тему: «Вишукане варварство глобалізації в романі Крістіана Крахта «Імперія» (2012)», яку прочитала Кирилова Таміла Анатоліївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії світової літератури ім. проф. В.І. Фесенко, стипендіат програми В.Адмоні Вільного університету м. Берлін. 

 

 

Цього дня 18 жовтня 2017р. відбулася відкрита лекція з теоретичної граматики англійської мови, яку провела к.ф.н., доцент кафедри германської філології Калитюк Лілія Петрівна.

 

Seminar „So vielfältiges Deutschland“

 26 вересня 2017 року о 11.50 у Лінгвістичному центрі германських мов відбувся прикладний семінар на честь святкування Дня європейських мов у Київському університеті імені Бориса Грінченка "Така різна Німеччина". 

   

У рамках семінару студенти 4-го курсу німецької філології презентували студентам молодших курсів короткі відомості про культуру та традиції Німеччини, про важливість вивчення німецької мови в час європейської інтеграції.

 

 

Зокрема студенти 4 та 3 курсів Світлана Квітич, Романа Дубик, Павло Зінченко, Софія Бомбала, Валерія Лугай та Діна Мансурова поділилися своїми враженнями і досвідом під час перебування у Німеччині.

   

  

 

 

 

 Почав свою роботу Лінгвістичний центр германських мов

У вересні 2017 року почав свою роботу Лінгвістичний центр германських мов, створений на базі кафедри германської філології. До співпраці залучаються студенти та магістранти факультету німецької філології, а також всі, хто вивчає німецьку мову як другу іноземну. На заняттях центру можна дізнатися більше про Німеччину, поділитися власним досвідом, отримати поради фахівців.

   

   

День захисту дітей

 

 

До Дня захисту дітей 1 червня 2017 року викладач кафедри германсько філології Говорун Надія Володимирівна провела бесіду зі студентами 3 курсу групи ФІНб-1-15-4.0 д  (Італійська мова).

 

 

 

День захисту дітей

День захисту дітей

 

Нагороди кафедри германської філології

 

26 травня 2017 року на засіданні Вченої ради Інституту філології почесними грамотами за активну участь в організації наукової діяльності Інституту філології було нагороджено викладачів кафедри германської філології, а сами: Торговець Юлію Іванівну, Чернігівську Наталію Станіславівну та Лагутіну Анастасію Костянтинівну.

 

нагороди

 

Благодійний бал

 

 

25 травня 2017 року відбувся благодійний бал Інституту філології. Від кафедри германської філології бал відвідали Тітаренко Майя Валеріївна та Порошина Валентина Дмитрівна.

 

Благодійний бал

Благодійний бал

Благодійний бал

Благодійний бал

Благодійний бал

Благодійний бал

 

Міжкафедральний семінар

 

24 травня 2017 року було проведено міжкафедральний семінар на тему "Слово, речення, текст: новітні підходи та напрацювання". У семінарі прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри германської філології, кафедри англійської мови факультету права та міжнародних відносин, кафедри української мови, а також аспіранти кафедри германської філології, магістри, гості. Нам було дуже приймно вітати почесного гостя нашого семінару - провідного наукового співробітника відділу стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України, доктора філологічних наук Володимира Михайловича Труба.

 

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

 

Фестиваль науки

 

В рамках проведення Фестивалю науки 18.05.2017

 

року відбувся кафедральний семінар “Language change as a key problem in historical linguistics”. З основною доповіддю виступила доктор філологічних наук, професор Буніятова І.Р. 
Цільова аудиторія - науково-педагогічні працівники Університету та інших навчальних закладів, аспіранти кафедри, магістри, студенти IV курсу. 

Кафедральний семінар

 

 

Кафедральний семінар

Кафедральний семінар

Кафедральний семінар

Кафедральний семінар

 

До річниці з дня смерті Бориса Грінченка

 

У 107-ю річницю з дня смерті Бориса Дмитровича Грінченка студенти групи ФІНб-1-14-4.0д зі своїм викладачем Зайченко О.В. присвятили своє заняття пам’яті геніального письменника і педагога, чиє ім’я з гордістю носить наш університет.

Палка любов до рідної землі, до свого народу спонукає нас «знаходити іскру світу там, де, здавалось, була сама темрява»…
«Чому кажуть, що нема в світі щастя? На світі багато-багато щастя! Треба тільки його здобути... Все треба здобувати, ніщо саме до рук не йде. Здобудеш — щасливий будеш, не здобудеш — знидієш або згинеш.» (Б.Д. Грінченко «Під тихими вербами»)

 

 

річниця

річниця

річниця

річниця

річниця

 

Відкрита лекція

 

27.04.2017 на 3-й парі (об 11:50) відбулася відкрита лекція доктора філологічних наук, професора кафедри германської філології Колесника Олександра Сергійовича на тему: «Лінгвосеміотика культури та вербальне моделювання альтернативних світів».

 

відкрита лекція

відкрита лекція

відкрита лекція

відкрита лекція

 

Екскурсія Києвом

 

 

19 квітня 2017 року відбулася навчальна екскурсія "Sightseeing in Kyiv" ("Огляд памяток Києва")

 

 

весна 2017

весна 2017

весна 2017

весна 2017

весна 2017

 

Проект на тему "Проблеми українського суспільтсва"

 

13 квітня 2017 року відбувся проект технологія "Світове кафе" на занятті з практики мовлення (групи ФН1-1-15 та ФІН1-1-15). Тема "Social Issues in Ukraine" ("Проблеми українського суспільства")

 

 

Світове кафе

Світове кафе

Світове кафе

Світове кафе

 

Вітаємо студентку та наукового керівника

 

вітаємо

Школа Волонтера у Ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою "Патріот" у Всесвітній день здоров'я

Школа Волонтера

 

Соціальний проект "Святкування Пасхи в німецькомовних країнах"

 

Кафедра германської філології в рамках соціального проекту провела культурно-масовий захід «Святкування Пасхи в німецькомовних країнах» 8 квітня 2017 року, організаторами якого були старший викладач Зайченко О.В., старший викладач Порошина В.Д.
Студенти 3 курсу групи ФІНб 1-14-4.0 під керівництвом Зайченко О.В. підготували чудові змістовні виступи з презентаціями, в яких висвітлили культурні особливості, традиції Німеччини, Австрії, Швейцарії під час святкування Великодня. Гості не тільки дізналися про особливості німецької Пасхи, пасхальні символи, але й прийняли участь у розвагах.
В якості гостей на захід були запрошені учні місцевих шкіл, мешканці Києва, студенти інших курсів.
Захід завершився спільним малюванням писанки та частуванням гостей пасхальним печивом (Osterplätzchen).

 

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Соціальні події 

Мовний табір для дітей переселенців з зони АТО (м. Бахмут Донецької обл.)

табір

Мовний табір

Поїздка на базу дислокації 5 батальйону 81 бригади (Донецька обл.)

База

Поїздка на базу

Участь у міжнародному проекті "Будуємо Україну разом" (разом з USAID та Львівською освітньою фундацією, м. Сватове Луганської обл.)

Будуємо Україну разом

Святкування Покрови з вихованцями школи-інтернату м. Городня (Чернігівська обл.)

Святкування Покрови

Екскурсія Києвом у День соборності України для дітей з інвалідністю Донецької обл.

дітки з Словянську

День Інституту Філології

15 березня 2017 року викладачі кафедри відвідали урочистий концерт з нагоди святкування Дня Інституту.

 

День Інституту 

День Інституту

 

 

Гостьовий майстерклас до дня Інституту Філології


4 березня 2017 року кафедрою германської філології Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка спільно з Регіональним Відділом Англійської Мови та Ресурсним центром для викладачів англійської мови ім. Джанет Сі. Демірей, за підтримки Держдепартаменту та посольства США в Україні в рамках відзначення Дня Інституту було проведено методичний майстерклас для викладачів та вчителів англійської мови за участі студентів та викладачів ІФ Київського університету імені Бориса Грінченка присвячений інкорпорації комунікативних активностей на практичних заняттях з англійської мови. Після короткої презентації події старшим викладачем кафедри, гостьовий лектор-носій мови Сенека Раян – магістр педагогіки працювала зі слухачами за новітніми методиками викладання англійської мови як іноземної, практикуючи комунікативну методику формування мовленнєвих компетенцій. 

 
 
 
Гостьова лекція до дня Інституту Філології:
«Набуття активного досвіду сучасним студентом: Work and Travel Ukraine» 
 
Про можливості взаємокорисної співпраці з провідним туристичним оператором активного відпочинку, подорожі і набуття активного досвіду на кшталт Work and Travel в межах Україні, в форматі «вихідного дня» для студентів Інституту філології розповів керівник школи гідів-інструкторів водного туризму, рафтинг-гід міжнародного класу (IRF), менеджер з активного відпочинку ТК «4 сторони» Чамата Ю.В.
 
 

Вшанування пам’яті героїв Небесної сотні

Студенти груп ФУб-1-16-4од. та ФУб-2-16-4од. під керівництвом доцента кафедри Чернігівської Н.С. взяли активну участь у вшануванні пам’яті героїв Небесної сотні (Heavenly Hundred) 20 лютого 2017р.
Підготовленими презентаціями (англійською мовою), проникливим текстом, натхненням і співчуттям студенти проявили надзвичайну повагу до героїв, про життєвий шлях яких говорили. Основною ідеєю була пам'ять і вшанування людей, які загинули на Майдані чи проявили героїзм і хоробрість на полі бою на сході України. Всі представлені постаті – гідні, чесні, віддані країні люди – про це підкреслювалось у кожному слові, що говорили в той день.
Знову і знову звучали імена героїв, особливо зворушливо було те, що Ігора Сердюка (активіст Євромайдану; прапороносець 9-ої Сотні Самооборони Майдану. Загинув під час протистояння на Євромайдані. Член ВО «Свобода». Герой України) та Вадима Демчука (сержант Збройних сил України, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) студенти Бойко А. та Чернета А. знали особисто.
На фото – студенти, що представляють презентації.
Відео – герой Іван Ступак (нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно), присвоєно звання «Почесний громадянин міста Фастова» (посмертно)) – підготували Ярова І., Єкаєва Ф.

 


 

 

Міжнародний день української мови

Кафедра германської філології долучилася до святкування Міжнародного дня української мови і провела культурно-масовий захід«Українська в контексті німецькомовного дискурсу»16 лютого 2017 року.
Під керівництвом старшого викладачаЗайченко О.В.та старшого викладачаІльчук О.А.за круглим столом зібралися майбутні філологи німецької мови, студенти групФНб 1-16-4.0 (1 курс), ФІНб 1-14-4.0 (3 курс), ФІНб 1-13-4.0 (4 курс).
Студенти підготували чудові змістовні виступи з презентаціями, обмінялися своїми знаннями, поділилися отриманими враженнями, обговорили радісні та болючі питання щодо української мови у світі, української культури, традицій, відомих українських особистостей, які популяризовані у Німеччині, тощо.
В якості гостей на захід були запрошені студенти 4-го курсу англійської філології, які вивчають німецьку мову як другу іноземну зі своїм викладачемПорошиною В.Д.
Захід був проведений німецькою мовою і сприяв розвитку мовних і країнознавчих компетентностей.
Студентки 1-го курсу Крапівіна Лілія та Гончарова Олена про українську мову у світі.
Студентки 4-го курсу Кузьменко Аня, Радчук Злата, Біленко Альона про українську культуру та відомих українців у Німеччині.
А Семиволос Роман (4 курс) і Зінченко Павло (3 курс) виступили з відомостями про те, що німці знають і думають про нас, українців.

 


 

 

Участь у семінарі "Establishing English Writing Centers in Ukrainian Universities: Frameworks and Practices"

Викладачі кафедри А.К. Лагутіна, Ю.І. Торговець, Н.С. Чернігівська взяли участь у семінарі "Establishing English Writing Centers in Ukrainian Universities: Frameworks and Practices", що відбувся 3 лютого 2017 р. Учасники семінару з Києва, Харкова, Миколаїва та інших міст України мали змогу отримати цікаву інформацію про академічну доброчесність, практичний та освітній контекст структури організації центру розвитку навичок письма англійською мовою. Активне спілкування з викладачами і студентами Києво-Могилянської академії (на базі якої тривали час успішно працює  English Writing Center), представником посольства США в Україні та діючим координатором EWC дали змогу впевнитись у ефективності існування такого центру в університетах, які готують студентів до вільного використання англійської мови у мобільній навчальній та професійній діяльності.

 

 

 


 

 

Тренінг "Модуль "Лідерство"

 

 Доцент кафедри Чернігівська Н.С. взяла участь в тренінгу "Модуль "Лідерство", організованому НДЛ культури лідерства в рамках підвищення кваліфікації. Робота тренінгу тривала 23-24 січня. До уваги учасників було запропоновано цікавий матеріал та тренувальні вправи, що дозволили опанувати методиками S.W.O.T-аналізу та S.M.A.R.T-критеріями.

 
 

 
 

Соціальний проект «З Києвом і для Києва»

17-го грудня 2016 року Кафедрою германської філології було проведено святковий захід у рамкахсоціального проекту «З Києвом і для Києва», програму для якого підготували студентки IV курсу (група ФАб-2-13-4.0д; керівник – старший викладач Порошина Валентина Дмитрівна). Гостями свята стали учні 8-го класу та вчителі німецької озерської школи Бородянського району, учні СШ №165 м. Києва ( на чолі зі вчителем Осташевською О.Л.). Відвідувачам було продемонстровано інформативну та водночас доступну для тих, хто не володіє німецькою, презентацію про історію, звичаї та традиції німецького народу, що стосуються святкування Різдва. Особливе враження справила виконана на сучасний лад постановка казки братів Грімм, які зібрали та підготували до друку понад 200 народних творів. Музичним редактором та монтажером відеоряду для дійства виступила студентка IV курсу Макаренко Дарина, автором сценарію – Башлакова Мар’яна. Після міні-вистави усі глядачі мали змогу скуштувати німецький різдвяний кекс – штоллен , який студенти приготували самостійно, та отримати його рецепт німецькою та українською мовами. Завдяки художнім перекладам німецьких різдвяних пісень від Прядко Марини (ФАб-1-13-4.0д) навіть гості, що не володіють німецькою,могли почуватись комфортно під час музичних інтермедій нашого свята. А оздобленням та створенням затишної атмосфери у приміщенні, де проводився захід,опікувалась Лигиза Анастасія (ФАб-1-15-4.0д). Всі запрошені отримали масу задоволення, радо слухали та підспівували німецькомовним пісням разом зі студентами, ділились враженнями, фотографувались, та, звісно ж, не відмовлялись від додаткової порції штоллена.

 

 


Урочистості з нагоди відзначення Дня Університету

 Викладачі кафедри взяли активну участь у святкуванні Дня Університету

 з нагоди 123 річниці від дня народження Б.Д.Грінченка.

  

 


Перший студентський благодійний бал Київського університету імені Бориса Грінченка

 Члени кафедри германської філології Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка взяли активну участь у першому Благодійному балі, який відбувся 18 листопада 2016року у колонній залі Київської міської ради. Як і всі гості, члени кафедри мали змогу не лише насолодитись чудодійною атмосферою заходу, а й внести свій вклад у благодійну справу: допомога студентам, які потребують матеріальної підтримки.

 

 30x30 rozvoro

 


 

     Участь у науково-методичному семінарі

"Інтегровані технології в набутті фахових компетентностей студентами-філологами"

 10 листопада 2016 року в Інституті філології відбувся науково-методичний семінар “Інтегровані технології в набутті фахових компетентностей студентами-філологами”. До участі долучилися представники Британської Ради в Україні та викладачі нашої кафедри (Л.І. Заяць, Ю.І. Торговець, Л.А. Сажко , Н.С. Чернігівська, О.С.Зубченко, О.В. Шапочкіна, А.К. Лагутіна, В.Д. Порошина).

Л.І. Заяць відповідально, ретельно та цікаво організувала  хід семінару, про що позитивно відгукнувся проректор з науково-методичної та навчальної роботи О.Б. Жильцов. Особливу увагу та відгук у викладачів викликали виступи колег та менеджера проектів Британської Ради щодо інтегрованої підготовки вчителя іноземних мов. А також одним, проте не єдиним цікавим акцентом стала доповідь про можливості міжмистецької інтеграції у викладанні методики навчання літератури.

 

 


 

 Всеукраїнський науковий семінар з проблем теоретичного мовознавства «Речення і текст: процеси породження та техніки інтерпретації»

 

26 жовтня 2016 року
Інститут філології Київського університету імені Бориса Грінченка

26 жовтня 2016 рокув Інституті філології Київського університету імені Бориса Грінченка відбувсяВсеукраїнський науковий семінар з проблем теоретичного мовознавства «Речення і текст: процеси породження та техніки інтерпретації», організований кафедрою германської філології на чолі з доктором філологічних наук, професоромІзабеллою Рафаїлівною Буніятовою.

З вітальним словом до учасників семінару звернуласяОлена Володимирівна Єременко,директор Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка доктор філологічних наук, професор.

Під час семінару з доповідями виступили: завідувач кафедри англійської філології і філософії мови імені професора О.М. МороховськогоКиївського національного лінгвістичного університету, доктор філологічних наук, професорОльга Петрівна Воробйова(тема доповіді «Герменевтичне коло в контексті новітніх тенденцій інтерпретації художнього тексту»); завідувач кафедри германської філології Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професорІзабелла Рафаїлівна Буніятова(тема доповіді «Функціонально-формальний вимір речення»); професоркафедри російської філологіїКиївського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філологічних наук, професорНаталія Віталіївна Слухай(тема доповіді «Сугестія і текст: постмодерний світ»). Жвавий інтерес викликала аудіопрезентація доповіді на тему «Екологічний» напрям лінгвістичних розвідок» професора кафедри англійської філології Факультету іноземних мов Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктора філологічних наукОлени Іванівни Морозової.

На завершальній дискусійній панелі всі бажаючі взяли участь в обговорені актуальних питань сучасної лінгвістики, висвітлені в доповідях провідних мовознавців України. Під час дискусії учасники семінару висловили бажання наступного року змінити формат зустрічі та провести он-лайн конференцію за участі не лише українських мовознавців, а й провідних зарубіжних лінгвістів.

IMG 0370-10-11-16-12-07IMG 0377-10-11-16-12-07IMG 0371-10-11-16-12-07IMG 0373-10-11-16-12-07IMG 0374-10-11-16-12-07IMG 0375-10-11-16-12-07IMG 0376-10-11-16-12-07IMG 0379-10-11-16-12-07

 


 

Кафедра взяла активну участь в обговоренні "Кодексу корпоративної культури Київського університету імені Бориса Грінченка". Під час обговорення колеги дійшли висновку, що члени кафедри працюють як одна команда і всі завдання і пропозиції, запропоновані у Кодексі є близькими і зрозумілими. Тому, було прийнято рішення повністю підтримати запропонований до обговорення Кодекс, про що доповіла на зборах колективу Інституту філології доцент кафедри Чернігівська Н.С.

 

N.S.1

 


 В рамках соціального проекту, кафедрою було проведено захід : Екскурсія «Київ європейська столиця» старшим викладачам Говорун Надією Володимирівною та викладачем Вєтровим Артемом Ігоровичем разом зі студентами 2 курсу Філологія іноземна.

 

kyiv sightseeing tour 001kyiv sightseeing tour 010kyiv sightseeing tour 009kyiv sightseeing tour 008

 

 


 Всесвітній день Вишиванки

dvgdv

 


 

 

19 грудня цього року відбулася зустріч викладачів кафедри германської філології в рамках Соціального проекту « З Києвом і для Києва» з вчителями німецької мови та учнями шкіл Бородянського району Київської області.На свято прибули до нас учні Тетерівської гімназії, Немішаївської загально-освітньої школи № 1 І-ІІІ ступенів, Тетерівської загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів імені Ніни Сосніної, Озерської загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів, Мигалківської загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів на чолі з керівником методичного об’єднання Ліщук Надією Іванівною.З вітальним словом до гостей звернулася старший викладач кафедри Порошина Валентина Дмитрівна.Студенти 3 курсу підготували святкову програму на тему: «Святкування Різдва в Німеччині» та відзначення таких свят як «Святого Миколая», «Адвента» , « Октоберфест» і « Пасхи».Всі присутні мали можливість взяти участь в караоке, у виконані різдвяних пісень німецькою мовою. Приємне враження для всіх присутніх справило пригощання різдвяним штолленом та запаленням свічок Наприкінці свята виступили гості з побажаннями продовження таких цікавих зустрічей , що дасть великі можливості в профорієнтації учнівської молоді.

 


В рамках Грінченківської декади викладачами кафедри германської філології 09.12.2015 в аудиторії 311 було проведено захід  «Його ім’я носить наш Університет», студенти групи ФІНб-1-15-4.0д презентували творчий та педагогічний шлях Б.Д. Грінченка і декламували чудові переклади Б.Д. Грінченка німецької поезії Й. Гете, Г. Гейне й Ф. Шиллера.

 

 

GD1GD

 


 

 

30 жовтня 2015 р. відбувся науковий семінар "Сучасні лінгвістичні парадигми у взаємодії: пошук спільних принципів інтерпретації мовних явищ", організований кафедрою германської філологіїУ семінарі взяли участь професори Жаботинська С.А., Шевченко І.С., Буніятова І.Р.,Колесник О.С., доцент Полховська М.В.

 


 

308 301015 0

 

 IMG 9718IMG 9722IMG 9730

  IMG 9736IMG 9744IMG 9739

IMG 9760IMG 9771IMG 9772

IMG 9812IMG 9813IMG 9828

IMG 9843seminr1

 


 

 

 

2 жовтня 2015 року завідувач кафедри І.Р.Буніятова взяла участь у конференції, присвяченій 100-річчю з дня народження видатного українського лінгвіста Юрія Олексійовича Жлуктенка у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Конференцію було організовано кафедрою перекладознавства і контрастивної лінгвістики ім.Григорія Кочура, професором Р.П.Зорівчак, найвідданішою ученицею та послідовницею ідей Ю.О.Жлуктенка.

308 21015308 21015 2

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра германської філології Події