Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра германської філології Події

Події

Семінар "Das neue Lehrwerk" Mit uns" und Strategien bei der Prüfungsvorbereitung"

Викладання професійно орієнтованої німецької мови на високих рівнях за Загальноєвропейською шкалою наразі є непростим методичним завданням для будь-кого з викладачів лінгвістичного вищого закладу освіти. А особливо, коли мова йде про майбутнього фахівця педагога, де нагальною є потреба у вільному володінні німецькою мовою без участі третьої особи – перекладача. 
Про тонкощі побудови новітніх стратегій щодо формування професійно орієнтованої німецькомовної компетентності у майбутніх філологів, наразі з’ясовували 19.03.2019  на науково-методичному семінарі, проведеному Вікторією Щербаковою в Goethe-Institut Ukraine, організаторами якого виступили Центр іноземних мов ТСП й Представництво Hueber в Україні.
 
 
Ключовою темою семінару стала проблематика пов’язана з підготовкою до складання міжнародних іспитів за новим підручником з кричущою назвою „Mit uns“, який в Україні представляє всесвітньо відоме видавництво Hueber.
Як було зазначено в процесі дискусії модераторів семінару та викладачів німецької мови з усієї України й близького зарубіжжя, тривалий підготовчий процес до  міжнародного іспиту з німецької мови на кожному з рівнів володіння має на меті паралельний розвиток багатьох навичок. Тож, для того, щоб ця фаза не відривала від загального процесу навчання майбутніх філологів, зокрема, важливо інтегрувати підготовчі завдання та оволодіння стратегіями в навчальний процес. На прикладі підручника „Mit uns“ було окреслено оптимальне коло тем, проаналізовано завдання і обговорено оновлені стратегії з підготовки до іспиту, що надалі й планується адаптувати до умов професійно орієнтованого навчання німецької мови як основної та як другої іноземної мови.
 
 
 
На семінарі були присутні: Доцент Окопна Яна Володимирівна та магістри 6 курсу німецької  філології Городілова Тетяна та Косарєва Ксенія.
 

 

Шевченківська декада

До Шевченківської декади студенти групи ФНб-1-17-4.0д разом зі старшим викладачем кафедри Ільчук О. А. декламували поезію Т. Г. Шевченка німецькою мовою. Декламовані вірші знайшли відгук у серцях усіх присутніх.

 

Отримання сертифікату

Магістрантка 6 курсу німецької філології Тетяна Городілова отримала сертифікат Гете-інституту за проходження онлайн-курсу з методики інтерактивного викладання німецької мови.

 

Фестиваль їжі

 

19 лютого студенти 2 курсу груп ФНб-1-17-4.0д та  ФІНб-1-17-4.0д разом з викладачем кафедри германської філології Говорун Н.В. організували "Фестиваль їжі" з пізнавальними презентаціями кухонь народів світу, веселими конкурсами та дегустацією власноруч приготовлених смаколиків.

 

 

 

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

 

Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних 

війнах і збройних конфліктах  на території 16 іноземних держав. Після здобуття Україною незалежності українські військові фахівці  стали учасниками багатьох миротворчих місій.

Найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. 

У річницю виведення військ з Афганістану та напередодні роковин дебальцевської трагедії викладач кафедри германської філології Н.В. Говорун та студенти 2 курсу німецької філології вшанували хвилиною мовчання українських воїнів, що не повернулися з поля бою, та переглянули фрагменти документального фільму "Рейд".

 

 

 Студенти 2 курсу філології-переклад разом із старшим викладачем кафедри германської філологіїї Зайченко О.В. виразили шану загиблим воїнам в Афганістані, згадали битву під Крутами 29 січня 1918 року, яка стала сумною сторінкою в історії України, переглянули хроніку трагічних подій на Майдані 20 лютого 2014 року, вшанували Небесну сотню та загиблих воїнів на Сході нашої держави. Студенти поділилися розповідями своїх батьків, дідів, прадідів, які були свідками та учасниками згаданих історичних подій.

 

 

СВЯТКУВАННЯ РІЗДВА В НІМЕЧЧИНІ

 

15 грудня 2018 року в рамках проекту «З Києвом і для Києва» старший викладач кафедри германської філології Порошина Валентина Дмитрівна провела соціальний проект «Святкування Різдва в Німеччині». 

До участі в проекті долучились слухачі курсів німецької мови; вчитель німецької мови і учні з Озерського навчально-виховного об’єднання Бородянського р-ну; студенти і викладачі нашого університету, а також світла талановита малеча з Києва і області.

 

 

 

 

Стажування в Польщі

Викладач кафедри германської філології Окопна Яна Володимирівна 12-30 листопада 2018 р. пройшла стажування за програмою «Організація навчального процесу, програми підготовки, інноваційні технології та наукова робота в WyższaSzkołaBiznesu - National-LouisUniversity».

 

 

 Тренінг з фонетики

6 грудня 2018 в рамках Грінченківської декади відбувся тренінг з пратичної фонетики німецької мови, який вдало провела старший викладач кафедри германської філології Кадубовська Світлана Сергіївна.

Гостьова лекція  

26.11.2018 відбулася гостьова лекція Маріної Олени Сергіївни, доктора філологічних наук, доцента кафедри англійської філології і філософії мови імені О.М. Мороховського (Київський національний лінгвістичний університет) на тему«Парадоксальність: химера лінгвістики чи реальність трансдисциплінарності?!». Лекцію відвідали викладачі й студенти інституту філології. По закінченні заходу лектор презентувала відвідувачам свою монографію й обговорила з охочими коло питань, пов’язаних із маніфестацією парадоксальності в лінгвістиці й дотичних до неї дисциплінах.

 

 

 

ІІ міжнародна науково-практична конференція

 

16 листопада 2018 року відбулася ІІ міжнародна науково-практична конференція з проблем ТЕОРЕТИЧНОЇ ТА ПРИКЛАДНОЇ ЛІНГВІСТИКИ. З доповідями виступили завідувач кафедри германської філології, професор, Буніятова Ізабелла Рафаїлівна, викладачі університету та гість з Польщі Pawel Dziedziul, University of Bialystok.

 

 

Гостьова лекція професора Елліни Дмитрівни Циховської

 

16 листопада 2018 року на кафедрі германської філології відбулася гостьова лекція завідувача кафедри журналістики, реклами і зв'язків з громадськістю Національного авіаційного університету, доктора філологічних наук, професора Елліни Дмитрівни Циховської на тему "Патерни у сучасному тексті". Усі присутні викладачі та студенти зацікавлено слухали виступ, брали активну участь в обговоренні.

 

 

 

Форум-театр на заняттях з практики англійської мови

 

14 листопада 2018 року відбулося заняття з практики англійської мови у стилі Форум-театру на тему "Бути вчителем - благословення чи прокляття?" Режисер - викладач кафедри германської філології Н.В. Говорун. Актори - студенти 2 курсу.

 

 

День української писемності та мови 

 

До дня української писемності та мови 9 листопада студенти групи ФНб-1-17-4.0д разом зі ст. викладачем Ільчук О.А. взяли участь у декламуванні авторських перекладів віршів та віршів німецьких класиків. Усі присутні отримали велику насолоду від поетичних перекладів.

 

СЕМІНАР

щодо роботи студентів в Німеччині

 

8 листопада 2018р. о 13.10 в аудиторії 307 відбувся семінар щодо роботи студентів у НімеччиніКерівник центру кар'єри "Юнікс" Максим Корягін ознайомив студентів, які вивчають німецьку мову, з можливостями літнього працевлаштування.

 

 

  HALLOWEEN

31 жовтня завдяки магії викладача Н. В. Говорун та зусиллям чарівників 2 курсу Лінгвістичний центр германської філології перетворився на місто Хеловін!

  

 

На фестивалі культур народів світу

Студенти першого курсу німецької філології 27 жовтня відвідали Мистецький арсенал, де відбувся фестиваль культур народів світу.

 
 

 

Відкрите заняття

Під час  тижня відкритих дверей викладач німецької мови кафедри германської філології Кадубовська С.С. провела відкрите заняття з практики усного та писемного мовлення зі студентами першого курсу.

 

 

Похід в кіно

Під час тижня німецького кіно в Україні студенти першого курсу німецької філології зі своїм викладачем і куратором Кадубовською С.С. переглянули фільм "Кастинг", який демонструвався у Гете-Інституті.

 

 

Проект "Університет майбутнього"

Під час  тижня відкритих дверей викладач кафедри германської філології Говорун Н.В. провела 23 жовтня відкрите заняття з практики усного та писемного мовлення (англійська мова) на тему "Узагальнення знань з теми "Освіта. Студентське життя". Студенти 2 курсу (група ФН-1-17-4.0д) презентували свої проекти "Університет майбутнього". 

 

 

ЗУСТРІЧ З ОЛЬГОЮ КОТИК

22 жовтня 2018 року відбулася зустріч з перекладачем німецької поезії Ольгою Котик, на якій літераторка ознайомила студентів німецької філології з творчістю німецького імпресіоніста Макса Даутендая.

 

 

 

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ "З КИЄВОМ І ДЛЯ КИЄВА"

6 жовтня 2018 року стартував новий етап соціального проекту. Кафедра германської філології пропонує безкоштовні заняття німецької мови у Лінгвістичному центрі (аудиторія 307) для пенсіонерів Оболонського району. Запрошуються усі бажаючі.

 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра германської філології Події