Події
17 травня 2019 року в рамках Фестивалю науки, який проходить в Унівесритеті імені Бориса Грінченка, студенти групи ФІНБ1-17-4.0д у супроводі куратора Лягіної І.А. провели профорієнтаційний захід «Подорож до Франції» для учнів 10-б класу Технічного Ліцею Шевченківського району м. Києва.
23 квітня 2019 року в Національному музеї літератури міста Києва за сприяння Посольства Іспанії в Україні та Асоціації іспаністів України відбувся захід з читання "Дон Кіхота" , присвячений Міжнародному дню книги, Дню іспанської мови та 100-ій річниці від дня народження Миколи Лукаша, геніального перекладача України.
Темою заходу стали театр і театральність в романі "Дон Кіхот". Увазі публіки були запропоновані для читання глави XXV та XXVI, які прочитали співробітники Посольства Іспанії в Україні та актори Київського академічного обласного музично - драматичного театру імені П. К. Саксаганського. Паралельно з читанням відбулася виставка дитячих ілюстрацій безсмертного твору.
Студенти іспаністи першого та другого курсу у супроводі Корнієнко Світлани Петрівнии, викладача кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка взяли участь у даному заході. Студенти отримали не тільки цікаві враження від культурної події, але й мали можливість слухати носіїв іспанської мови, отримали нові знання про безсмертного іспанського митця Мігеля Сервантеса Сааведри та його всесвітньо відомого шедевру "Дон Кіхот".
22 квітня 2019 о 8.30 відбулося відкрите заняття на тему " Cine y teatro en España" для студентів першого та другого курсів кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства за участі дипломованої викладачки-філолога по обміну, носія іспанської мови Університету міста Віго провінції Галісія, Ани Гонсалес Бареіро, та старшого викладача кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Корнієнко Світлани Петрівни, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Босої Віти Петрівни, Інституту філології, Київського університету імені Б.Грінченка. Заняття пройшло на позитиві, обговорення було жвавим та невимушеним. Цікаво було дізнатися про театр як один із методів навчання. Студенти задавали чимало цікавих запитань.
23-25 квітня 2019 року магістрантки-іспаністки Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка Анна Погоріла, Юлія Сапронова та Олександра Ярмошенко взяли участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з іспанської мови, яка традиційно проводилася на базі Київського національного лінгвістичного університету.
Щиро вітаємо Олександру Ярмошенко, яка посіла п'яте!місце серед 20 учасників із різних міст України.
Дякуємо Анні Погорілій (13 місце) та Юлії Сапроновій, яка, на жаль, була змушена зійти з дистанції через хворобу, за наполегливість, небайдужість та любов до іспанської мови! Дякуємо організаторам за теплу дружню атмосферу, а Посольству Іспанії в Україні за приємні сюрпризи-подарунки для учасників!
Azorín dijo: ""El idioma -el castellano, el español- llega a ser para nosotros como un licor que paladeamos, y del cual no podemos ya prescindir". Entonces, hasta la próxima
;)
12 квітня 2019 викладачі кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Київського університету імені Бориса Грінченка Хоакін Карбонель та Юлія Підіпригора взяли участь у методичному семінарі іспанського видавництва Edelsa та компанії Лінгвіст для викладачів іспанської мови як іноземної. Спікер видавництва Fernando Tabernero Estévez провів семінар про афективність та ефективність навчального процесу на основі популярних лінійок таких підручників видавництва, як ¿Español? ¡Por supuesto! та Vente.
15-16 квітня 2019 викладч кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства доктор філологічних наук,професор Сальваторе Дель Гаудіо провів лекцію на тему "Переклад з італійської на українську мову", "Країнознавство" для студентів та викладачів Факультет іноземних мов, а також учасників V Міжнародної наукової конференції "Художні феномени в історії світової літератури: перехід мови в письменництво" («МІЖКУЛЬТУРНИЙ ДІАЛОГ») Харківського Національного Університету ім. В.Н. Каразіна.
10 квітня 2019 відбувся робочий візит доцента кафедри романської філології Ананьєвої Л.В. та завідувача кафедри Махачашвілі Р.К. до Університету Сорбона. Зустріч з директором департаменту викладання французької мови як іноземної проф. Крістель Кавалла з питань узгодження напрямків співпраці.
5 квітня 2019 доктор філологічних наук, завідувача кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Інституту філології Русудан Кирилевна Махачашвілі та кандидата філологічних наук, доцент кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Юлія Анаталіївна Шталтовна виступили на пленарному засідання Міжнародної наукової конференції «Літературний процес: моделі, матриці, категорії» та представили результати та плани роботи парагвайського проекту кафедри.
Президент гуманітраної асоціації PYCAOU (Pyrénées Aide aux orphelins d'Ukraine) Patricia - волонтер асоціації PYCAOU.



Завідувач кафедри доктор філологічних наук, доцент Махачашвілі Р.К. та викладачі також відвідали інші цікаві майстер-класи та гостьові лекції, а також відвідали концерт-привітання Інституту філології, де серед чудових вистав, викладач кафедри Лягіна І.А. разом із студентами також подарували Інститу філології поетично-театральну постановку "Весняний променад".
28 березня 2019 Відкрита пара з іспанської мови старшого викладача кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Корнієнко Світлани Петрівни



21 березня 2019 Відкрите заняття з французької мови викладача кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Копитіної Анастасії Сергіївни
21 березня 2019 студенти французького відділення кафедри романської філології Університету імені Бориса Грінченка у супроводі старшого викладача кафедри романскьої філології та порівняльно-типологічнонго мовознаства Василено М.І. та в дружній студентській компанії Інституту міжнародних відносин та КНУ імені. Т. Шевченка спілкувалися з представниками посольств 5 країн.
15 березня 2019 За підтримки Лабораторії вбудованих систем, студенти-романісти змогли розпочати семестрову практику у Центрі прикладних комунікативних технологій з основ роботи зі середовищем для програмування 'для найменших філологів'. Говорили також про те, як бачать себе студенти-мовники у майбутньому, що належить цифровим технологіям, які мають опції на ринку праці майбутнього.
12 березня 2019 відбулась традиційна зустріч весни на кафедрі романської філології та порівняльно-типологічного мовознасвта
з 22 по 26 лютого 2019 викладач кафедри романської філології
та порівняльно-типологічного мовознавтсва доктор філологічних наук, професор Сальваторе Дель Гаудіо прочитав лекції з соціолінгвістики у провідних вищих навчальних закладах Ітлаії, серед яких Департамент слов'янських
Генуезького університету
та Департамент слов'янських мов Міланського державного університету,одному із найважливіших університетів в Італії. Окрім питань соціолінгвістики, професор презентував Київський університет імені Бориса Грінченка та інститут Філології для майбутньої співпраці.
19 лютого 2019 року
відбулося засіданнякіноклубу кафедри романської філології та порівняно-типологічного мовознавства, яке було присвячено вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні. Було переглянуто фільми "Кіборги" та уривки з фільмів "Дебальцево" та "Небесна сотня. Зима, що нас змінила".
Січень 2019
Вітаємо студентку Інституту філології 4 курсу групи ФІН-1-15-4.0д Лесю Білоцерківець з успішним складанням міжнародного екзамену з французької мови DELF B2 та студентку факультету Права та міжнародних відносин3 курс группи Міб-1-16-4.0д Ковальову Діану з успішним скалданням міжнародного екзамену ТСF B2



18 грудня 2018 тривала робота акредитаційної комісії зі спеціальності 'Іспанська мова та література' у складі професора Пронкевича Олександра Вікторовича та доцента Стрюкової Надії Олексіївни яка перетворилась на цікаві семінари для молодих й досвідчених дослідників, дискусії та навіть спонтанні майстерні із сучасних прикладних підходів до аналізу іспанськомовних художніх текстів. Дякуємо професору Пронкевичу О.В. та доценту Стрюковій Н.О. за глибокі коментарі та настанови, натхнення, нові ідеї, безцінний досвід!
5 грудня 2018 Святкуємо Грінченківську декаду у ІV-ій Майстерні поетичного перекладу кафедри романської мови та порівняльно-типологічного мовознавства, під керівництвом доцента Ананьєвої Людмили Валентинівни. Поетичний переклад - унікальний формат міжкультурної комунікації. Цього року студенти представили свої власні переклади французьких Поетів Парнасу українською мовою, переклади іспанських модерністів, творчі проекти та музикальні виступи. Особливо приємно, що цього року свої перші перекладацькі спроби представили також наші студенти першого курсу (французької та іспанської мови), а також вперше до Майстерні долучилися студенти Факультету права та міждисципоінарних відносин, що вивчають французьку мову.
30 листопада 2018 року в Інституті філології Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася гостьова лекція на тему "Європа для громадян та студентів" у рамках Року французької мови в Україні. Лектор - Сімон Жерар Жозеф Девос, бельгієць за походженням, викладач Університету прикладних наук Вільдау (Німеччина), розповів студентам французькою мовою про такі аспекти європейської інтеграції, як історичні передумови створення європейської спільноти, інституції Європейського Союзу , навчальні та професійні програми для молоді, а також про перспективи подальшої співпраці між Україною та ЄС. Лектор наголосив, що зараз для молоді створено безліч можливостей, які фінансуються ЄС, це не тільки програма академічних обмінів Еразмус, яка широковідома в Україні, а також Європейська волонтерська служба , яка активно залучає молодь із різних країн до волонтерської роботи та виплачує щомісячну стипендію, численні громадські організації, які пропонують оплачувані стажування. Студенти французького відділення та франкомовні студенти факультету міжнародних відносин із цікавістю прослухали лекцію, взяли активну участь у дискусії, а також запросили лектора ще раз повернутися в Україну.
22 листопада 2018 відбулась презентація студентських проектів в межах практики в Центрі прикладних лінгвістичних технологій. Студенти 2 курсу іспанського, французького та італійського відділення запропонували свої власні групові цифрові проекти та продукти з обробки іншомовного та культурного матеріалу:
- інтерактивний мультимедійний комплекс 'Шляхи вивчення іспанської мови" з використанням різноманітних хмарних ресурсів,
- інтерактивна кулінарна карта регіонів Іспанії (у форматі Adobe Illustrator),
- інтерактивна кулінарна карта регіонів Франції,
- інформаційний портал для міжнародних студентів за програмою мобільності Еразмус+ Studii Italiani у мережі Facebook,
- культурологічний блог 'Around Italy' в мережі Tumblr
14 листопада 2018 в рамках занять із критичного та аналітичного читання іспанською мовою, в центрі прикладних комунікативних технологій, для студентів 3-іх курсів викладачем кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Бахтіною А. було проведено майстер-клас із силогістики. Усі присутні мали змогу ознайомитися з основами точного літературознавства, освоїти метод трансгресії структурного аналізу, застосувати технічні, математичні, логічні схеми на перетині лінгвістики та філософії мови. Значущість такого підходу полягає в тому, за словами викладача, це дає змогу філологу подивитися на текст, як на живий об'єкт, рухати його, досліджувати з різних боків: "Структура нагадує пісок на дні моря. Варто тільки торкнутися його, як пісок піднімається вверх".






1 листопада 2018 кафедра романської філології та порівняльно-типологінчого мовознавства розпочала новий місяць із заходу 'Майстер клас від дилетанта' в Центрі прикладних лінгвістичних технологій. Формат семінару покликаний познайомити студентів з фахівцями-практиками у галузі прикладної мовної діяльності. Під час майстер-класу Віктор Чепура познайомив студентів італійського, українського та перекладацького відділення з особливостями перекладу детективних творів, з гнучкістю мовних конструкцій в перекладі, з перекладом штучних художніх мов.
19-20 жовтня 2018 було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію 'Перший крок у науці' що феєрично завершила Тиждень італійської мови в світі. Вперше кафедра романської філології Університету Грінченка взяла участь у офіційних заходах в межах Всесвітнього тижня Італійської мови під патронатом Президента Республіки Італія. До заходів конференції долучилися молоді дослідники з університетів Мілану, Урбіно, Палермо. До нас також завітали науковці італійського відділення Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна на чолі з доктором філософії Сімоною Меркантіні.
Учасників конференції привітав студент програми академічної мобільності Алессандрро Тассо, що вже другий семестр навчається в Університеті Грінченка. Професор Сальваторе дель Гаудіо провів дискусію з молодими дослідниками про сучасний контекст контрастивних студій. Наукові доробки на перетині мовних культур представили як студенти, так і аспіранти/докторанти Університету Грінченка, Міланського Католицького університету та Харківського університету ім. Каразіна.
Відвідавши інтерактивне World Cafe, всі учасники та гості конференції підбили підсумки конференції, що втілились у когнітивній карті розмислів щодо міжкультурної комунікації.
На другий день конференції, учасникам та гостям конференції було представлено лінгвістичний спадок Бориса Грінченка.
6 жовтня 2018 в Інституті філології відбулося відкриття 9-го сезону соціального проекту «З Києвом і для Києва». Доцентом кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Зверевою М.А. було анонсовано мовні курси з італійської та французької мови «Університету третього віку». Особливістю цього навчального року є створення груп як для початківців, так і для тих, хто вже має базовий рівень. В рамках Року французької мови в Україні кафедрою спільно зі студентами буде проведено заходи, присвячені французькій культурі та традиціям.
27 вересня 2018 Відбувся щорічний науковий семінар кафедри романської філології та порівняльнно-типологічного мовознавства "Сучасні тенденції лінгвістичних досліджень' . Студентам 1-го курсу та студентам старших курсів представили діючі наукові гуртки та наукові школи кафедри, обговорили інновативні тренди у методології феноменологічних та цифрових досліджень, розвитку європейських мов, міжкультурної комунікації, трансформації мовних систем, соціолінгвістики, ціннісно орієнтованого навчання.
27 вересня 2018 Студенти 2 курсу (іспанська, французька, італійська мова) розпочали практику в Центрі прикладних комунікативних технології. Обговорюємо цифрові інструменти та моделі роботи для створення спільного проекту - інтерактивної карти.
26 вересня 2018 Другий Секретар Амбасади Республіки Аргентина, сеньор Аріель Макс Санчес Ромеро відкрив щорічний Фестиваль до Дня Європейських мов у Київському університеті імені Бориса Грінченка. Викладачі кафедри романської філології та студенти Інституту філології та Факультету права і міжнародних відносин привітали усіх зі святом своїми цікавими та незвичними номерами італійською, іспанською, французькою мовами.