Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра світової літератури Наукові гуртки

Наукові гуртки

Філологічна студія «Мельпомена»

(керівник - професор Юрій Іванович Ковбасенко)

Буття художнього твору у світовому літературному континуумі

Сучасні літературознавчі студії

13 жовтня 2018 р. учасниці наукових гуртків "Сучасні літературознавчі студії" і "Буття художнього твору у світовому літературному континуумі" взяли участь у  IX Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Сучасна гуманітаристика". Доповіді Катерини Чернової "Колір як засіб невербальної комунікації в журнальному наративі: гендерний аспект" та Ольги Щоки "Роман Шебнем Ішуґюзель «Звалище» у дзеркалі аксіологічної ідентичності" надруковано в збірнику матеріалів конференції. Наукові керівники - Г.В. Бітківська та Ю.В.Вишницька.

28 вересня 2018 р. учасниця наукового гуртка "Буття художнього твору у світовому літературному континуумі" Щока Ольга  взяла участь у XXXIX Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації". Доповідь "Феномен геніальності в повісті Р.Л.Стівенсона "Химерна пригода з доктором Джекілом та містером Гайдом" у контексті психо- та шизоаналізу" надрукована в збірнику матеріалів конференції. Науковий керівник - Ю.В.Вишницька

Sertyficat Shchoka Olga 20.09.2018

«ПРОМЕТЕЇВ ДУХ ТАРАСА...»

09.10.2018 завідувач кафедри світової літератури, президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури (УАВЗЛ) професор Юрій КОВБАСЕНКО разом із учасницями філологічної студії «Мельпомена» Марією БОЙКО і Вікторією ДОГАДІНОЮ взяли участь у загальноукраїнській акції національно-патріотичних сил України (Спілки офіцерів України, репрезентованої зосібна її Почесним головою, капітаном І рангу Євгеном ЛУПАКОВИМ і полковником Володимиром КРИВОБОКОМ; Конгресу українських націоналістів; Народного Руху України, що його представляв екс-прес-секретар В’ячеслава ЧОРНОВОЛА Дмитро ПОНАМАРЧУК, УАВЗЛ та ін.), присвяченої 175-річчю написання концептуальної патріотично-державницької поезії Тараса Шевченка «Розрита могила».

У Березані Грінченківці відвідали Краєзнавчий музей, де побували на екскурсії, що її провела Галина РИХ. Гості були в захваті від енергії та харизми 96-річної жінки, яка створила цей музей і є його незмінною директоркою. Сьогодні він налічує більше 6 тисяч експонатів, які зібрані та впорядковані дбайливими руками Галини Лаврентіївни.
Після відвідин музею учасники акції (з-поміж них – екс-депутат Верховної Ради України кількох скликань Іван ЗАЄЦЬ, представники українського козацтва) вирушили до кургану «Розрита могила». Саме там у 1843 році побував Т. Г. Шевченко. Дії російських солдат, котрі розкопували козацькі могили, викликали обурення та глибокі переживання Тараса Григоровича й лягли в основу однойменної поезії. Її для гостей виголосив професійний декламатор Михайло ОРЛЮК.
Участь у цій та подібних акціях уходить до плану роботи філологічної студії «Мельпомена», яка ось уже третій рік функціонує при кафедрі світової літератури Інституту філології Київського університету імені Бориса ГРІНЧЕНКА.

Автор тексту – Вікторія ДОГАДІНА

Melpomena 09.10.2018 1Melpomena 09.10.2018 2Melpomena 09.10.2018 3Melpomena 09.10.2018 4

Melpomena 2018 copy

Кафедра світової літератури щиро вітає куратора Філолологічної студії «Мельпомена», студентку Інституту філології (групи ФАм-1-16-2.0д; спеціальність «іспанська мова») Анну ПЄШКОВУ (науковий керівник - професор Юрій КОВБАСЕНКО), яка зайняла ІІ місце в ХХVI Міжнародній науковій конференції «Наука та вища освіта», та бажає їй подальших творчих успіхів.

konf Pieshkova 15.12.2017 995x1402

Буття художнього твору у світовому літературному континуумі (наукові керівники - професор Оксана Василівна Гальчук і доцент Юлія Василівна Вишницька)

Сучасні літературознавчі студії (наукові керівники - доценти Галина Володимирівна Бітківська і Наталя Олександрівна Ліхоманова)

14.12.2017 р. учасники наукових гуртків "Сучасні літературознавчі студії" та "Буття художнього твору у світовому літературному континуумі" Вікторія Догадіна, Анна Довга, Світлана Приходько (під керівництвом Г.В.Бітківської) та Владислава Нагорна, Катерина Білик, Оксана Сидоренко, Дарина Лісна (під керівництвом Ю.В. Вишницької)  взяли участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, магістрантів, аспірантів і молодих учених «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА ТА МОВОЗНАВСТВА». З програмою конференції можна ознайомитися тут.

Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра світової літератури Наукові гуртки