Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра світової літератури Про кафедру

Про кафедру

На фото: професорсько-викладацький склад кафедри світової літератури

Кафедру світової літератури було засновано в 1991 році в Київському міжрегіональному інституті вдосконалення вчителів ім. Б. Д. Грінченка (після низки трансформацій - Київський університет імені Бориса Грінченка), нині вона функціонує як окремий структурний підрозділ Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка.

Робота кафедри здійснюється за такими напрямами: науковий, навчальний, методичний та організаційний.

Завідувач кафедри - професор Юрій Іванович Ковбасенко.

На кафедрі працює 10 співробітників.

Професорсько-викладацький склад - 9 осіб, з них:

професор - 1,

доцентів - 6,

докторів філологічних наук - 1

кандидатів філологічних наук - 6,

кандидатів педагогічних наук - 1,

старших викладачів - 1.

Кафедра є випусковою, профільною для таких спеціальностей/спеціалізацій:

«Українська мова і література і зарубіжна література».

«Англійська, німецька мова і зарубіжна література».

«Англійська, французька мова і зарубіжна література».

«Англійська, іспанська мова і зарубіжна література».

«Англійська, японська мова і зарубіжна література».

"Англійська, італійська мова і зарубіжна література".

"Англійська, китайська мова і зарубіжна література".

"Англійська, східні (китайська, турецька) мови і зарубіжна література".

"Німецька, англійська мова і зарубіжна література".

"Іспанська, англійська мова і зарубіжна література".

"Італійська, англійська мова і зарубіжна література".

«Англійська мова і зарубіжна література».

Кафедра світової літератури останнім часом почала викладати на спеціальностях:

«Журналістика».

«Переклад».

«Видавнича справа та редагування».

«Бібліотечна справа».

Крім того, забезпечується викладання літературних курсів у Педагогічному інституті КУБГ.

Кафедра світової літератури тісно співпрацює зі Всеукраїнським громадським об’єднанням – Українською асоціацією викладачів зарубіжної літератури (УАВЗЛ), яку очолює професор Ю. І.Ковбасенко. Він є автором Державних стандартів і шкільних програм із зарубіжної літератури, а також підручників і навчальних посібників для учнів і студентів.

Співробітники кафедри світової літератури переконані, що досліджувати художню літературу доцільно не лише в навчальних аудиторіях, а й у процесі безпосереднього знайомства з місцями, де жили й творили письменники (Микола Гоголь, Оноре де Бальзак, Михайло Коцюбинський, Михайло Булгаков, Юліуш Словацький та ін.). Тому важливою формою роботи кафедри, її своєрідною "візитівкою" стали "літературні екскурсії" (постійний організатор - к.ф.н., доцент Т.І. Тверітінова).

Наукове видання кафедри:

«MANUSCRIPT»

Manuscript tytul 1

Кафедра світової літератури забезпечує викладання таких дисциплін:

І семестр 2016-2017 н. р.

"Історія зарубіжної літератури", ІІІ курс (Філологія. Українська мова і література), доц. Т.І.Тверітінова

"Історія зарубіжної літератури", ІІІ курс (Філологія. Мова і література англійська), доц. Т.І.Тверітінова

"Історія зарубіжної літератури", ІІІ курс (Видавнича справа та редагування), доц. Л.В.Анісімова

"Компаративний аналіз художнього твору", IV курс (Філологія. Українська мова і література), проф. О.В.Гальчук

"Історія зарубіжної літератури (перша половина ХХ століття)", IV курс (Філологія. Українська мова і література), проф. О.В.Гальчук

"Сучасна зарубіжна література", ІV курс (Видавнича справа та редагування), доц. Н.О.Ліхоманова

"Актуальні питання порівняльного літературознавства", VІ курс (Філологія. Українська мова і література), проф. О.В.Гальчук

"Зарубіжна література ХХ-ХХІ століття", VІ курс (Філологія, всі спеціалізації), проф. Ю.І.Ковбасенко

- навчальні дисципліни освітньо-кваліфікаційного рівня "Бакалавр":

"Історія зарубіжної літератури", 1 курс, (проф. Ковбасенко Ю.І.)

"Історія зарубіжної літератури", 2 курс, доц. Бітківська Г.В.

"Історія зарубіжної літератури", 3 курс, доц. Тверітінова Т.І.

"Історія зарубіжної літератури", 3 курс, доц. Вишницька Ю.В.

"Аналіз та інтерпретація художнього тексту", 3 курс, доц. Вишницька Ю.В.

"Компаративний аналіз художнього твору", 3 курс, проф. Гальчук О.В.

"Історія зарубіжної літератури", 4 курс, проф. Гальчук О.В.

"Історія зарубіжної літератури", 4 курс, доц. Шовкопляс Г.Є.

- навчальні дисципліни освітньо-кваліфікаційних рівнів "Магістр" і "Спеціаліст":

"Історія світової літератури кінця ХХ - початку ХХІ ст. в компаративному аспекті", 5 курс, проф. Ковбасенко Ю. І.

"Зарубіжна література ХХ - ХХІ ст.",  5 курс, доц. Ліхоманова Н.О.

"Сучасна дитяча література зарубіжних країн", 5 курс, ст. викладач Анісімова Л.В.

Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра світової літератури Про кафедру