Події

Сучасне суспільство дуже потребує виважених досліджень, присвячених переосмисленню подій Революції Гідності. Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» в рамках реалізації проекту «Відзнака імені Сергія Кемського» започаткували Всеукраїнський конкурс студентських робіт.

 


 

До участі в конкурсі зголосилась студентка 2 курсу Діана Підбуртна, яка виконала дослідження на тему: «Ідентичність борця (за “Літописом самовидця. Дев’ять місяців українського спротиву” О. Забужко)».

 

Вітаємо Діану Підбуртну із призовим другим місцем!

 

 

 

 

 

 

Час зіграти мелодію, чітко і необережно.
За того, хто був кращим, сплатити свій борг бойовий.
Хай життя непросте, хай усі ми від цього залежні –
Перемога за нами. До неї, прошу, доживи!
Володимир Патола
20 лютого, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, в Інституті філології відбулася зустріч з поетом, військовим журналістом, учасником АТО майором Володимиром Патолою. Співрозмовниками Володимира стали студенти другого курсу освітньої програми «Українська мова і література». Вірші Володимира Патоли – це правдивий літопис воєнних буднів, у якому особистий досвід поєднався з глибокими роздумами про закономірності людського буття. Збірка автора «Грань», яка побачила світ 2016 року у видавництві «Смолоскип», засвідчила вольове й емоційне звучання чоловічого голосу в сучасній українській поезії. 31 липня 2018 року Володимира Патолу було нагороджено медаллю «Честь. Слава. Держава» за мужність, патріотизм, високу громадянську позицію, героїзм, бойові заслуги у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Зустріч з поетом стала захопливим діалогом, під час якого учасники поділилися міркуваннями про сутність літературної творчості, натхнення й письменницьку майстерність, роль літераторів і журналістів у драматичних подіях сьогодення.
   

 

У рамках навчальної дисципліни "Виразне читання" для студентів І курсу освітньої програми "Українська мова і література" був проведений тренінг з акторськоі майстерності від заслуженої артистки України - Руслани Новикової. Студенти отримали цікаві та корисні поради, поєднавши все з ритмікою, пластикою, імпровізацію, асоціаціативним мисленням.

 

Магістри освітньої програми в рамках вивчення дисципліни «Практикум з літературного менеджменту: Організація виставкової діяльності» (викладач Тетяна Вірченко) організували проект «Illustration book». 18 грудня всі охочі могли послухати публічну лекцію Ігоря Женченка «Історія одного ілюстратора» та відвідати презентацію Книжок Ганни Чіпко.

Ігор Женченко – член Національної спілки художників України, голова правління Київської спілки художників книги.

Ганна Чіпко – молода українська авторка. Переможець німецько-української премії імені Олеся Гончара, 2017.

14 грудня студенти другого курсу групи Фуб-2 разом з куратором С.Жигун відвідали  виставку "Свій простір", присвячену жінкам та їхньому місцю в українському суспільстві. На виставці було представлено розписи Поліни Райко, картини відомих художниць Катерини Білокур, Марії Примаченко та Ганни Собачко-Шостак. А також роботи сучасних авторок, що викликали багато дискусій. 

 

 

У межах Грінченківської декади студенти освітньої програми «Українська мова і література» продемонстрували інсценізацію п’єси Неди Нежданої «Коли повертається дощ». Ця інсенізація народилася в рамках роботи Центру компетентностей «Літературний театр». Студенти упродовж року під час вивчення дисциплін «Практикум з української літератури: Аналіз художнього тексту» та «Практикум з української літератури: Виразне читання» поглиблено аналізували, інтерпретували текст п’єси. А під час засідання творчого гуртка «Театральні студії» відточували театральну майстерність. Авторка Неда Неждана поспілкувалась з акторами і щиро пораділа тому, що п’єса живе не тільки в професійному театрі, а й аматорському. Цікавим сценічним рішенням було виконання чоловічих ролей дівчатами.

Тетяна Вірченко, керівник проекту, тепло говорила про вміння студентів перевтілюватися, комунікувати, чути, дарувати емоції.

Ролі виконували Бурда Юлія, Яковенко Анастасія, Биструшкіна Анастасія, Перетяка Богдан, Котова Марія Аніканова Влада   

 

 6 грудня Олексій Сінченко  провій майстер-клас «Чи присутній на заняттях текст?» 

 

4 грудня в рамках Грінченківської декади відбулася зустріч з відомим українським поетом Василем Герасим’юком. Темою творчої дискусії літстудійці обрали коло проблем «Митець і політика». Поет поділився зі слухачами спогадами про покоління поетів-вісімдесятників, прочитав власні поетичні тексти. Модератор заходу – Івасюк О.М.

 

 

26-28 листопада 2018 р. у Варшаві відбувся з’їзд випускників стипендійної програми уряду Польщі для молодих науковців (Zjazd Absolwentów Programu Stypendialnego Rządu RP), у якому взяли участь більше ніж 140 випускників з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Молдови, Росії, Таджикістану, України, Узбекистану та ін. У рамках з’їзду було проведено наукову міжнародну конференцію «Doświadczenia 100-lecianiepodłegłościHistoriaiperspektywy»Як випускник стипендійної програми уряду Польщі 2014 р. у з’їзді взяла участь доцент кафедри Ірина Чибор.
 
Упродовж 22–24 листопада 2018 р. доцент кафедри, кандидат філологічних наук Ірина Чибор взяла участь у роботі Міжнародної конференції «Svět v obrazech a ve frazeologii II», організовану кафедрою чеської мови педагогічного факультету Карлового університету (Прага, Чехія). Учасники конференції обговорювали проблемні питання фразеологічної семантики, фразеології і мовної картини світу, неофразеології, етимології фразеологізмів, фразеографії тощо. Доповідь Ірини Чибор «Демонімікон слов’янської фразеології (на матеріалі української, польської і словацької мов)», презентувала проект фразеологічного словника етнолінгвістичного типу, укладеного на матеріалі трьох близьких слов’янських мов – української, польської та словацької, у порівняльному аспекті репрезентуватиме духовну традиційну культуру слов’ян відображену у фразеології.

 

21 листопада відбувся випуск магістрів освітньої програми "Українська мова і література" заочної форми навчання.

 

 

5.11. студенти другого курсу спеціальності "Філологія. Українська мова та література" в рамках роботи гуртка літературного краєзнавства вшанували пам"ять жертв більшовицького терору, відвідавши меморіальний заповідник "Лук"янівський цвинтар". Захід був пов"язаний із черговою річницею розстрілу української інтелігенції 3.11 37 року в урочищі Сандармох (Карелія). Студенти поклали квіти до символічної могили Г.Косинки, О.Влизька, К.Буревія, А. та І.Крушельницьких та оглянули під час екскурсії могили інших видатних діячів української культури. Дякуємо працівникам заповідника за цікаву та спонукальну екскурсію.

Упродовж 26-27 жовтня доцент кафедри С.В.Жигун взяла участь у міжнародній конференції "Sociocultural Dimensions of Childhood", проведеній у Болгарській Академії Наук. Дослідники з 26 країн світу обговорювали інтердисциплінарні проблеми дитинства, дитячу субкультуру, політику та соціальні практики щодо дітей. Доповідь С.Жигун " Children Images in the Ukrainian Female Literature in the Second and Third Decades of the 20th Century in the Context of Social Changes" була підготовлена в рамках кафедральної теми.

 

1. жовтня до Інституту філології завітали одинадцятикласники 231 школи Оболонського району. У теплій та невимушеній атмосфері пройшла розмова про перспективи навчання в нашому виші. До профорієнтаційного заходу долучилися представники професораського-викладацького складу, учні старших класів, представники Центру Лідерства-служіння та Рада студентського самоврядування ІФ. Кульмінацією стала екскурсія Університетом, який вразив школярів як технічними можливостями, так і естетичним виглядом. Тож сподіваємося, що вони повернуться.

 

 

Слухачі курсу польської мови доцентів-полоністів Уляни Елізбарівни Левко та Богдани Богданівни Гончаренко взяли участь у літніх школах, що проходили у Ягелонському університеті (Краків) та успішно склали підсумкові іспити, отримавши сертифікати. Пишаємося цими успіхами!

 

Магістранти 6 курсу спеціальності "Літературна творчість" разом з доцентом кафедри С.Жигун взяли участь у Наукових пікніках - щорічному заході популяризації науки. У рамках практики в Інституті літератури ім.Т.Г.Шевченка магістранти запропонували і провели власні заходи поширення літературознавчих знань. Для дітей від 5 і до 95 років було запропоновано методи складання казок, на які дівчат наштовхнули ідеї Дж.Родарі та В.Проппа, старшим пропонували зіграти в настільну гру за мотивами популярного роману. Під час фестивалю студентки отримали не лише значний практичний досвід, а й заряд позитивних емоцій. 

 

 

На Книжковому форумі у Львові презентували колективну монографію "Проблеми ідентичностей у сучасній українській літературі: виміри "Коронації слова", авторами якої стали співробітники кафедри української літератури і компаративісики та кафедри світової літератури.

 

12 вересня група 2 курсу ФУБ-2 відзначила початок нового університетського року квестом на вшанування пам"яті про українські визвольні змагання 1917-20 років. Відгадуючи загадки про визначних діячів Центральної ради та найяскравіші події, що розгорталися в столиці, студенти змогли візуалізувати свої знання з історії, побачивши сліди давніх подій на сучасних вулицях. І організатор квесту (куратор С.Жигун), і учасники отримали заряд натхнення для нового навчального року. 

Вітаємо з початком навчального року!

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter