Події

5.11. студенти другого курсу спеціальності "Філологія. Українська мова та література" в рамках роботи гуртка літературного краєзнавства вшанували пам"ять жертв більшовицького терору, відвідавши меморіальний заповідник "Лук"янівський цвинтар". Захід був пов"язаний із черговою річницею розстрілу української інтелігенції 3.11 37 року в урочищі Сандармох (Карелія). Студенти поклали квіти до символічної могили Г.Косинки, О.Влизька, К.Буревія, А. та І.Крушельницьких та оглянули під час екскурсії могили інших видатних діячів української культури. Дякуємо працівникам заповідника за цікаву та спонукальну екскурсію.

Упродовж 26-27 жовтня доцент кафедри С.В.Жигун взяла участь у міжнародній конференції "Sociocultural Dimensions of Childhood", проведеній у Болгарській Академії Наук. Дослідники з 26 країн світу обговорювали інтердисциплінарні проблеми дитинства, дитячу субкультуру, політику та соціальні практики щодо дітей. Доповідь С.Жигун " Children Images in the Ukrainian Female Literature in the Second and Third Decades of the 20th Century in the Context of Social Changes" була підготовлена в рамках кафедральної теми.

1. жовтня до Інституту філології завітали одинадцятикласники 231 школи Оболонського району. У теплій та невимушеній атмосфері пройшла розмова про перспективи навчання в нашому виші. До профорієнтаційного заходу долучилися представники професораського-викладацького складу, учні старших класів, представники Центру Лідерства-служіння та Рада студентського самоврядування ІФ. Кульмінацією стала екскурсія Університетом, який вразив школярів як технічними можливостями, так і естетичним виглядом. Тож сподіваємося, що вони повернуться.

Слухачі курсу польської мови доцентів-полоністів Уляни Елізбарівни Левко та Богдани Богданівни Гончаренко взяли участь у літніх школах, що проходили у Ягелонському університеті (Краків) та успішно склали підсумкові іспити, отримавши сертифікати. Пишаємося цими успіхами!

Магістранти 6 курсу спеціальності "Літературна творчість" разом з доцентом кафедри С.Жигун взяли участь у Наукових пікніках - щорічному заході популяризації науки. У рамках практики в Інституті літератури ім.Т.Г.Шевченка магістранти запропонували і провели власні заходи поширення літературознавчих знань. Для дітей від 5 і до 95 років було запропоновано методи складання казок, на які дівчат наштовхнули ідеї Дж.Родарі та В.Проппа, старшим пропонували зіграти в настільну гру за мотивами популярного роману. Під час фестивалю студентки отримали не лише значний практичний досвід, а й заряд позитивних емоцій.

На Книжковому форумі у Львові презентували колективну монографію "Проблеми ідентичностей у сучасній українській літературі: виміри "Коронації слова", авторами якої стали співробітники кафедри української літератури і компаративісики та кафедри світової літератури.

12 вересня група 2 курсу ФУБ-2 відзначила початок нового університетського року квестом на вшанування пам"яті про українські визвольні змагання 1917-20 років. Відгадуючи загадки про визначних діячів Центральної ради та найяскравіші події, що розгорталися в столиці, студенти змогли візуалізувати свої знання з історії, побачивши сліди давніх подій на сучасних вулицях. І організатор квесту (куратор С.Жигун), і учасники отримали заряд натхнення для нового навчального року.

Вітаємо з початком навчального року!