Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра української мови Анонси

Анонси

О.В. Остапченко (старший викладач кафедри української мови) спеціально до НЕ-конференції «Академія ігрових технологій» підготувала книжку «Українська мова в грі: Проблемні завдання, конкурси, змагання, ціаві факти, тести, квести». Під час форуму 27 жовтня 2018 року книжка, як і автор під час автографсесії, користувалась надзвичайною популярністю.
У виданні запропоновано трансформований через технологію навчальної гри матеріал з фонетики, графіки, орфографії, лексикології, фразеології, граматики сучасної української мови, риторики; окремі відомості з історії мови, етимології, загального мовознавства, цікаві факти про українську мову та мови світу. Це, зокрема, проблемні завдання, лінгвістичні ігри, мовні загадки та парадокси, матеріали для конкурсів, вікторин, турнірів, брейн-рингів, квестів.
Видання для учнів, студентів, викладачів, широкого кола читачів, які цікавляться.

knigknig 2

13 жовтня 2018 року в рамках соціального проекту «З Києвом і для Києва» розпочав свою роботу розмовний клуб «Говоримо українською!».

Уже девятий навчальний рік кафедра української мови Інституту філології працює з киянами. Наше гасло: «Говоріть українською, а помилки ми виправимо разом!».

Перше заняття було присвячене аспектам виникнення української мови, становленню та історії її словникового складу, окремим лексичним нормам. Його провела доцент кафедри української мови Видайчук Тетяна Леонідівна.

Протягом навчального року зі слухачами у клубі працюватимуть досвідчені викладачі кафедри та найкращі талановиті студенти. Для навчань розроблена цікава програма, що передбачає оволодіння практичними навичками розмовної української.

ЧЕКАЄМО НА УСІХ ОХОЧИХ !

Щосуботи о 13:40 у 207 аудиторії.

17.10.18 217.10.18 317.10.18 1

27 червня 2018 року відбудеться останнє робоче засідання кафедри.

slovopys

До Міжнародного дня рідної мови стартував новий проект «Сленгові неологізми у сфері інтернет-спілкування», започаткований спільними зусиллями СловОпис та Інститутом філології Університету Грінченка.
Інтернет-мова, попри те, подобається нам це чи ні, стала потужним інструментом масової комунікації. Новим виміром нашого життя стали й соціальні мережі, блоги, пошукові сайти. Тож ми будемо знаходити й пропонувати нові сленгові слова та тлумачитимемо їх значення. І все це – шляхом створення відеоблогів студентами-філологами спеціальності «Українська мова та література». Ось один із перших:
Керівники проекту – доценти кафедри української мови Інституту філології Університету Грінченка Тетяна Леонідівна Видайчук та Ірина Георгіївна Саєвич.
Із деталями проекту можна ознайомитися за покликанням:

Щосуботи в межах соціального проекту «З Києвом і для Києва» Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка проводяться заняття з вивчення української мови у трьох групах.

Розмовний клуб «Говоримо українською» пропонує дискусії про минуле, сучасне та майбутнє рідної мови; бесіди про звичаї, національні традиції українців.

Заняття з культури усного та писемного мовлення спрямовані підвищити загальну мовну грамотність слухачів, ознайомити з основними нормами української літературної мови, навчити практично застосовувати мовні норми в усному і писемному мовленні.

Заняття з ділової української мови мають на меті ознайомити   слухачів з мовним законодавством України; нормами  сучасної  української  мови  у професійному спілкуванні; виробити навички складання  та оформлення документів; з'ясувати особливості усного професійного мовлення.

Заняття проводять студенти 3-го курсу спеціальності «Філологія. Українська мова і література».  Координує проект від кафедри української мови кандидат філологічних наук, доцент Русаченко Н.П.

IMG 4415 1IMG 20171021 103804IMG 20171021 120149IMG 20171021 120209

Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра української мови Анонси