Зміни у структурі Університету

Рішенням Вченої ради Київського університету імені Бориса Грінченка від 28 червня 2022 року (протокол №6), введеним в дію наказом від 28.06.2022 №298, затверджено зміни у структурі Університету з 01 вересня 2022 року, зокрема реорганізовано Інститут філології шляхом поділу та створено:

- ФАКУЛЬТЕТ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ, КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА

- ФАКУЛЬТЕТ РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ

- ФАКУЛЬТЕТ СХІДНИХ МОВ

Запрошуємо відвідати офіційні сайти новостворених факультетів!

Календар подій

«Музейні читання: «Марко Кропивницький і театральне мистецтво – Україні та українцям»

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей

Меморіальний музей М. Л. Кропивницького

Шановні колеги!

Запрошуємо вас долучитися до проєкту

«Музейні читання» – нова традиція відділу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – Меморіального музею М. Л. Кропивницького, започаткована у 2020-му році; має на меті стати майданчиком для презентації результатів досліджень у напрямку вивчення особливостей українського театрального мистецтва.

2022 р. – ІІ музейні читання Меморіального музею М. Л. Кропивницького:

«Театр Марка Кропивницького як феномен української культури»

Присвячені 140-річчю  заснування українського професійного театру та 40-річниму ювілею Меморіального музею М. Л. Кропивницького.

Запрошуємо до участі науковців і педагогів, аспірантів, магістрантів, краєзнавців, працівників музейних та бібліотечних установ, архівів, закладів культури, мистецтвознавців тощо.

Читання проходитимуть у режимі онлайн на платформі Zoom

20 та 21 жовтня 2022 року

Пропоновані напрямки роботи конференції:

• Творчі особистості та їхні таланти в плеяді Корифеїв українського театру.
  • Український театр і збереження національної самобутності українського народу.
  • Театр корифеїв як фундамент для розвитку української театральної культури.
  • Вплив Театру корифеїв на культурне життя останньої третини 19 ст. – поч. 20 ст.
  • Український театр у розбудові України.
  • Українська драматургія та Театр корифеїв у контексті розвитку світового театрального мистецтва.
  • Творча лабораторія Марка Кропивницького.
  • Театр корифеїв: еволюція творчих методів та жанрів.
  • Життя і творчість Корифеїв: сучасне осмислення.
  • Діячі Театру корифеїв у згадках різних поколінь.
  • Дослідники українського професійного театру.
  • Український театр у фондах архівів та музеїв.
  • Сценографія українського професійного театру.
  • Внесок діячів театру корифеїв та їхніх соратників у розвиток українського музичного мистецтва.
  • Осмислення персоналій та творчості Театру корифеїв у образотворчому мистецтві.
  • Особливості сценічних костюмів та реквізиту на сцені українського професійного театру.
  • П’єси Корифеїв у репертуарі театрів України та світу.
  • Плеяда діячів Театру корифеїв у культурному просторі України: меморіальні та меморативні місця, топоніми.
  • Музейний простір театрально-мистецького спрямування в сучасній Україні.
  • Тема Театру корифеїв та розвиток культурно-мистецького, пізнавально-евристичного та літературно-краєзнавчого (тощо) туризму.

Порядок проведення

Проведення читань заплановано протягом двох днів (20-го та 21-го жовтня 2022 року) з 10.00 до 13.00.

На електронну адресу учасників буде надіслано:

• Програму читань
  • Посилання на платформу Zoom і код доступу (напередодні заходу).

Регламент:

• доповідь – до 15 хвилин
  • повідомлення – до 5 хвилин

Участь: онлайн, заочна.

Для участі в читаннях

• до 20 серпня 2022 року заявку (зразок додаємо);
  • до 15 вересня 2022 року – текст статті (есею), на матеріалі яких буде виголошено доповідь чи повідомлення.

За результатами читань буде сформовано електронний збірник матеріалів.

Належно оформлені тексти статей (есеїв), що є самостійними оригінальними дослідженнями, можуть бути опубліковані в музейному віснику Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

Вимоги до публікацій:

• Параметри сторінки: ліве поле 3 см, верхнє та нижнє – 2 см, праве 1,5 см.
  • Нумерація сторінок – у правому нижньому кутку аркуша.
  • У лівому верхньому кутку статті вказується УДК статті.
  • У правому верхньому кутку потрібно вказати ім’я, прізвище та місто (село, район).
  • Назва статті друкується напівжирним шрифтом заголовними літерами.

Тексту передують:

Курсивом

• коротка анотація статті українською мовою, розміром до 500 знаків.
  • ключові слова – 4-5 термінів, що відповідають темі статті.

Основний текст статті:

• текстовий редакторі WORD, 14 кегель, 1,5 інтервал, відступ у абзаці – 1,2 см.
  • Посилання на джерела та літературу подаються в тексті у квадратних дужках за зразком: [1, с.123] або [2, арк.12], де перша цифра відповідає позиції у списку джерел, друга – номеру сторінки або аркуша архівної справи.
  • Перелік джерел та літератури нумерований, подається наприкінці тексту в алфавітному порядку.
  • Після переліку літератури подається анотація англійською мовою, розміром до 500 знаків.
  • Ілюстрації (фото) надсилати в електронному варіанті в форматі JPEG (підписи та посилання до них у тексті – обов’язкові).

Зразок оформлення заявки:

ЗАЯВКА

учасника ІІ музейних читань Меморіального музею М. Л. Кропивницького «Театр Марка Кропивницького як феномен української культури»

Прізвище:____________________________________________________________

Ім’я, по батькові:______________________________________________________

Науковий ступінь, звання:______________________________________________

Посада, місце роботи чи навчання (повна назва закладу, установи, організації):

______________________________________________________________

е-mail (обов’язково):___________________________________________________