Онлайн-курс "PSYCHOPOETICS: EXPERIENCING POETRY"

Шановні колеги!

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА запрошує Вас

відвідати 3–5 листопада 2021 р. інтенсивний онлайн-курс

"PSYCHOPOETICS: EXPERIENCING POETRY" професора кафедри міжкультурної герменевтики Мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана Віллі ван Піра

Van Pir

Професор ван Пір – автор численних монографій і статей з питань поетики і епістемологічних засад вивчення художнього тексту, віце-президент Міжнародної асоціації емпіричної естетики (1996–1998), президент Всесвітньої асоціації поетики і лінгвістики (2000–2003) і Міжнародного товариства емпіричного вивчення літератури і медіа (2004–2006), співзасновник міжнародного проекту емпіричних досліджень REDES (2001–2009), співредактор серії "Linguistic Approaches to Literature" (John Benjamins, 2000–2010), співзасновник журналу "Scientific Study of Literature" (John Benjamins). Проф. ван Пір був запрошеним професором на факультеті порівняльного літературознавства Стенфордського і Принстонського університетів, а також на факультеті когнітивної психології Університету Мемфіса. Також він є дійсним членом Clare Hall Кембриджського університету.

Люди тисячоліттями вивчали поезію: її форми і структуру, історію і різновиди, зміст і використання. Втім поза увагою залишалося запитання, з якого варто починати – чому саме люди читають поезію і насолоджуються нею. Подекуди вчені робили припущення про те, що відбувається "всередині" читача, але здебільшого спиралися на власний читацький досвід, отже неодмінно були суб’єктивними й упередженими.

Щоб виправити таку ситуацію, використовуємо термін "психопоетика" як спробу системного вивчення внутрішнього (психологічного) досвіду справжніх читачів із застосуванням методів, що дозволяють нам із великою мірою достовірності узагальнювати, як такий досвід з’являється і що він означає власне для читачів. Отже, цей міждисциплінарний курс орієнтований як на молодих учених, аспірантів і магістрантів, так і на професійних науковців, які володіють англійською мовою на просунутому рівні.

Курс одночасно є презентацією книги В ван Піра і Г.В. Чеснокової "Experiencing Poetry: A Guidebook to Psychopoetics" (видавництво Bloomsbury; серія "Advances in Stylistics").

Зареєстровані слухачі отримають сертифікати про стажування / підвищення кваліфікації (1 кредит, 30 годин). Вступний внесок для отримання сертифікату – 600 грн.

Реєстрація за посиланням:

Реквізити для платежу:

Отримувач платежу: Київський університет імені Бориса Грінченка

Код ЄДРПОУ: 02136554

МФО банку: 820172

IBAN (рахунок) отримувача: UA038201720314211007201048659

Призначення платежу: Курс В. ван Піра

Чек (скановану копію) про сплату потрібно надіслати на електронну адресу організаторів:

Завантажити інформаційний лист.

Чекаємо на зустріч!