Реалізація ініціатив Посольства Франції в Інституті філології

 

17 червня 2020 р.відбулася робоча нарада фахівців французького відділення кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Інституту філології Університету Грінченка з Аташе з мовних питань Амбасади Республіки Франція паном Фабрісом Піту, координатором проекту PROFLE+ пані Жюльєт Може та пані Бландін Отен, відповідальною за проекти Франкофонії. Обговорювали дорожню карту упровадження імерсивної програми викладання французької мови.

Амбасада Франції та особисто Аташе в мовних питань Фабріс Піту після першого візиту на кафедру романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства у 2018 році виступив з ініціативою імплементації імерсивного навчання французької мови за зразком програми Британської Ради.

Кафедра романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Інституту філології виконуватиме функції опорної в першому етапі упровадження такого формату навчання – вивчення практичних та теоретичних аспектів французької мови спільно з елементами методики їх викладання. Фасилітації упровадження імерсивного навчання сприяє введення до навчального плану безперервної наскрізної педагогічної практики.

Зараз фахівці Амбасади Франції за підтримки співробітників кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства займаються адаптацією та попереднім тестуванням відповідного навчального матеріалу.

До кінця серпня 2020 р. планується наповнення цифрової платформи-репозиторію відповідними навчальними матеріалами та методичними рекомендаціями до них. Наприкінці серпня – початку вересня планується ознайомлення викладачів французького відділення кафедри з особливостями використання імерсивної методики за підтримки координатора проєкту PROFLE+ Жюльєт Може.

Програма PROFLE+ була розроблена Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED) і є цифровою платформою для підвищення кваліфікації викладачів французької мови як іноземної у всьому світі. На сьогодні ця програма вже імплементується у 80 країнах та налічує майже 9000 реєстрацій та 750 кваліфікованих тьюторів у всьому світі.

Старший викладач кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства кандидат філологічних наук Анастасія Олександрівна Девос пройшла стажування на конкурсній основі на базі Французького Інституту за підтримки Амбасади Франції в Україні і отримала сертифікат тьютора програми PROFLE+.

У 2020-2021 навчальному році програма PROFLE+ використовуватиметься під час викладання французької мови студентам старших курсів. Французька Амбасада має намір профінансувати навчання сучасним методикам викладання французької мови та відповідну сертифікацію 5-7 студентів Інституту філології, відібраних на конкурсній основі.

Ознайомлювальний вебінар для студентів французького відділення Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, залучених до імплементації програми PROFLE+, відбудеться 25 червня о 14:00 .

123