Зустріч грінченківців з Надзвичайним і повноважним послом Сполучених Штатів Мексики в Україні Ольгою Беатріс Гарсія Гійен

     6 листопада 2020 року відбулася онлайн-зустріч викладачів і студентів Київського університету імені Бориса Грінченка з Надзвичайним і повноважним послом Сполучених Штатів Мексики в Україні Ольгою Беатріс Гарсія Гійен. Високу гостю та учасників поважного зібрання привітали проректор з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Лілія Михайлівна Гриневич та директор Інституту філології Ірина Євгеніївна Руснак.

     Під час зустрічі була презентована виставка плакатів, які відбивають мексиканські ідіоматичні вислови та фразеологізми, «¡A darle, que es mole de olla!». 54 плакати графічних дизайнерів та ілюстраторів Мексики виразно демонструють, що в сучасній популярній латиноамериканській культурі, попри невеселі перипетії сучасного життя, завжди присутні гра, сміх, дотеп і гумор. Крім того, виставка прагне нагадати, що мудрість, успадкована від поколінь, є живим елементом, який все ще можна переосмислити та використати.

     Під час підготовки виставки викладачі та студенти іспанського відділення кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Інституту філології спільно з відділом культури та зв'язків Амбасади Сполучених Штатів Мексики (аташе – Мігель Анхель Урібе) реалізували лінгвокультурологічне дослідження, систематизувавши матеріал і дібравши українські еквіваленти, аналоги та переклади ідіом, концептуалізованих на графічних плакатах. Результати проєкту були презентовані в інтерактивній цифровій формі. Всі матеріали доступні до навчального опрацювання та ознайомлення через QR-коди.

     Пані посол Сполучених Штатів Мексики в Україні Ольга Беатріс Гарсія Гійен прочитала учасникам зустрічі лекцію на тему «Мексика: історія та культуру». Прикметно, що йшлося в ній не лише про давні цивілізації та сучасні надбання Мексики, а й про співпрацю з Україною, її перспективи.

     Плідне співробітництво Посольства Сполучених Штатів Мексики та Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка активно розвивається, дружба міцнішає. Тож попереду ще не один спільний цікавий і корисний проєкт.

1234568910111213