Фестиваль науки - 2021: звіти про реалізацію наукових тем кафедр Інституту філології

У наукову декаду і засідання вченої ради Інституту філології присвячене переважно науковим питанням. 18 травня в порядку денному – проміжні звіти про реалізацію колективних наукових тем кафедр Інституту філології.

Про одну з тем кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства та чи не найважливішу тему для грінченківців – «Актуальність спадщини Бориса Грінченка для розвитку гуманітарної сфери сучасної України як європейської держави» – доповідала старший науковий співробітник кафедри кандидат історичних наук Світлана Андрєєва.

Завідувач кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства доктор філологічних наук Олена Бровко та завідувач кафедри світової літератури кандидат філологічних наук Юрій Ковбасенко розповідали про реалізацію міжкафедральної наукової теми «Типологія ідентичностей у художньому і критичному дискурсах».

Про реалізацію теми «Розвиток сходознавчих студій у контексті інтернаціоналізації вищої освіти» доповідав завідувач кафедри східних мов та перекладу кандидат історичних наук Іван Семеніст.

Тож обговорили напрацьоване за звітний період, окреслили наукові перспективи! Тепер до праці, як закликав наш неперевершений патрон!

Праця єдина з недолі нас вирве:
Hумо до працi, брати!
Годі лякатись! За діло святеє
Сміло ми будему йти!

Праця єдина нам шлях уторує,
Довгий той шлях і важкий,
Що аж до щастя і долі прямує:
Нумо до праці мерщій!

Праця не згине між людьми даремне:
Сонце засвітить колись,-
Дякою нас тоді люди згадають —
Нум же! До праці берись!

Хоч у недолі й нещасті звікуєм —
Долю онукам дамо!
Ми на роботу на світ народились,
Ми для борні живемо!

Сміливо ж, браття, до праці ставайте,-
Час наступає— ходім!
Дяка і шана робітникам щирим!
Сором недбалим усім!

(Борис Грінченко)