Зустріч Ректора Київського університету імені Бориса Грінченка Віктора Олександровича Огнев'юка та посла Республіки Італія в Україні П’єра Франческо Дзадзо

02 лютого 2022 року відбулася перша робоча зустріч Ректора Київського університету імені Бориса Грінченка Віктора Олександровича Огнев'юка та посла Республіки Італія в Україні П’єра Франческо Дзадзо. Зустріч відбулася за участю Директора Інституту Італійської культури Едоардо Крізафулі (Edoardo Crisafulli), проректора з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Лілії Михайлівни Гриневич, голови НДЛ Інтернаціоналізації вищої освіти Olha Vyhovska, директора Інституту Філології Ірина Руснак та представників італійського відділення Кафедра романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства.

У ході зустрічі було окреслено існуючі та перспективні формати розвитку італійських студій в Університеті та в Україні загалом, традиції співпраці в галузі двосторонніх спільних досліджень, культурних і соціальних проєктів, академічної мобільності Університету Грінченка з академічними установами Італії. Було наголошено на необхідності розширення кола гуманітарних сфер міжнародної колаборації з італьяністики, зокрема з метою залучення не лише суміжних з філологією дисциплін, а й напрямків історії, культурології, філософії, мистецтва.

Під час зустрічі пролунала думка про необхідність зміцнення мережі навчальних закладів, де викладається італійська мова в Україні, з метою реалізації суспільно значущих проєктів, конференцій тощо.

Сеньйор Посол висловив всебічну підтримку зусиллям та ініціативам Університету Грінченка з популяризації італійської мови та італо-українських досліджень, зокрема організації та проведенню Другого Міжнародного Круглого столу з італо-українських порівняльних студій.

Було також відзначено особисті здобутки викладачів кафедри в постійній співпраці з Інститутом італійської культури посольства Італії.

Окремим акордом розмови пролунало вшанування історико-літературних зв'язків Бориса Грінченка як філолога та просвітника з Італією.

Учасники зустрічі висловили взаємну готовність до подальшої конструктивної та результативної співпраці.

скрін2

скрін1