ЦЕНТР ЯПОНСЬКОЇ МОВИ І КУЛЬТУРИ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА
Центр японської мови і культури Київського університету імені Бориса Грінченка здійснює свою діяльність за такими напрямами:
- популяризація японської мови та культури;
- організація курсів з вивчення японської мови;
- підвищення рівня підготовки майбутніх вчителів японської мови;
- організація методичних семінарів з проблем викладання японської мови в Україні.
- забезпечення діяльності ресурсного центру японської літератури (відеотеки, аудіотеки);
- створення курсів з вивчення ікебани, японської каліграфії, чайної церемонії;
- проведення виставок у сфері освіти, науки, культури.
Звіт Центру японської мови та культури про роботу в 2019 р.
ЗАХОДИ В РАМКАХ ЦЕНТРУ ЯПОНСЬКОЇ МОВИ І КУЛЬТУРИ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА
2020 рік
Японський футуризм: між традицією та сучасністю.
18 лютого 2020 року в рамках роботи центру компетентностей японської мови і культури була проведена лекція доцента кафедри східних мов і перекладу Букрієнка А.О. на тему: «Японський футуризм: між традицією та сучасністю» для студентів японської філології 1-2 курсів. В ході лекції увазі присутніх пропонувалися до розгляду творчість представників японського футуризму Хірато Ренкічі та Камбара Тай, історія становлення та особливості розвитку футуризму в літературі Японії початку ХХ сторіччя. До жвавої дискусії долучилися викладачі кафедри Москальов Д.П., Гілевич А.В., Максимець В.С. Студенти-японісти діляться враженнями: Сподобалось, до цього майже нічого не чула про футуризм, (в школі він якось пройшов повз нас) а особливо японський. Частіше б такого! (Вотінцева Ольга) Було цікаво, бо сам напрям цікавий та незвичайний, хоча частково мені не близький. (Оленич Олексій) Найбільш цікавим було читати вірші та розглядати картини!)) Пояснення поясненнями, а на прикладі все одразу стає набагато зрозумілішим :) (Ряба Дарина) Так, було цікаво та інтерактивно, не було хвилинки засумувати, Андрій-сенсей супер! (Іванова Аліна)
День Святого Валентина в Японії
А чи знали Ви, що в Японії на день святого Валентина загальноприйнято дарувати шоколад хлопцям від дівчат? Такий собі день сповіді у коханні? 14 лютого 2020 року студенти японської філології разом з викладачем Гілевич А.В. відправилися у віртуальну мандрівку в середмістя Токіо та стали свідками інтерв'ю перехожих японців про традиції святкування дня закоханих у їхній країні. Також навчилися створювати паперові сердечка в японській техніці орігамі та каліграфічно писати ієрогліф кохання.
2019 РІК
VI КОНКУРС ПРОМОВ ЯПОНСЬКОЮ МОВОЮ СЕРЕД КРАЇН ГУАМ
Із 21 по 23 червня 2019 року в Азербайджані на базі Азербайджанського університету мов (м. Баку) та за підтримки Japan Foundation проходив VI Міжнародний конкурс промов країн ГУАМ. Участь у даному заході взяли представники кафедри східних мов і перекладу. Зокрема, викладач кафедри східних мов і перекладу Сакура Шіракава та студентка 1 курсу освітньої програми "Мова і література (японська)" Джиджора Ніна.
ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ КОНСТЯНТИНА ЮРІЙОВИЧА КОМІСАРОВА
14 травня 2019 року в рамках Фестивалю науки в Інституті філології відбулася гостьова лекціяначальника відділу міжнародного співробітництва ДП "Український державний центр міжнародної освіти" МОН України Комісарова Костянтина Юрійовича на тему «Становлення і формування теоретичних основ перекладознавства», ініційована кафедрою східних мов і перекладу. Відвідали лекцію студенти-сходознавці, адже більшість тих, хто вивчає східні мови в нашому Університеті, мріють стати перекладачами та вписати своє ім’я до когорти видатних теоретиків і практиків перекладу. Лекція відбувалася жваво, студенти виявляли неабиякий інтерес до перекладознавчих родзинок, які демонстрував Костянтин Юрійович, активно ставили практичні запитаннями щодо перекладу художніх і технічних текстів з японської мови і після заходу.
ІІІ НАУКОВИЙ СЕМІНАР "ЯПОНСЬКИЙ СОЦІУМ: ДЖЕРЕЛА-ІСТОРІЯ_СУЧАСНІСТЬ"
24 квітня 2019 року на кафедрі східних мов і перекладу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка вже ІІІ Науковий семінар "Японський соціум: джерела-історія-сучасність", участь в якому взяли викладачі та студенти освітньої програми "Мова і література (японська)"
МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР ВИКЛАДАЧІВ ЯПОНСЬКОЇ МОВИ
15 лютого 2019 року на базі кафедри східних мов і перекладу та Центру японської мови та культури Київського університету імені Бориса Грінченка та за підтримки Japan Foundation відбувся методичний семінар для викладачів японської мови «Використання комплексу підручників МАРУГОТО у навчанні японської мови». Предмет дискусії семінару стали актуальні проблеми викладання японської мови в закладах вищої освіти та загальноосвітніх закладах України, методика викладання японської мови, зокрема навчання япономовному мовленню на комунікативних заняттях, комплекс підручників Маругото та шляхи впровадження в навчальний процес з японської мови.
ПРОЕКТ "ЛАСКАВО ПРОСИМО У СВІТ ЯПОНСЬКОЇ АНІМАЦІЇ"
9 листопада 2018 року весело і дуже в дусі Японії відбувся проект "Ласково просимо у світ японської анімації: знайомство з трендом сучасної поп-культури Аніме і Манга". Учасники проекту студенти 1 курсу японської філології у своїх презентаціях показали не тільки глибокі знання, але і любов до цих незвичних нам елементів культури аніме і манга. Було помітно, що вони отримують задоволення, поділившись з усіма гостями заходу своїм захопленням. До презентації проекту долучилися і студенти 2,3,5 курсів, і китайці і японці, а також гості з інших філологій, адже аніме і манга полонять серця молодих людей по світу. У ході проекту транслювалося відео-соц опитування, яке показало, що студенти та викладачі нашого Університету є палкими прихильниками японської анімації, або принаймні чули про неї. Сподіваємося, що такий проект зробив Японію ближчою!
ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ УНІВЕРСИТЕТУ ВАСЕДА (ЯПОНІЯ)
31 жовнтя – 1 листопада 2018 року до Київського університету імені Бориса Грінченка завітала делегація Університету Васеда (Токіо, Японія) у складі 12 осіб на чолі з професором К. Морі. Теплий прийом забезпечили викладачі кафедри та студенти всіх курсів японської філології. Протягом двох днів візиту делегації студенти японської філології мали можливість тренувати навички комунікації, а головне – буквально доторкнутися до культури та менталітету представників країни Вранішнього Сонця.
31 жовтня 2018 року японські студенти презентували свій університет, а грінченківці показували розповіді про своє навчання в Університеті Грінченка. Студенти мали можливість спілкувалися у групах, змагалися у іграх. Одночасно в одній аудиторії лунали голоси понад 60 осіб, адже на зустріч з японцями поспішали студенти всіх курсів, старші сенпаї допомагали висловлюватися першачкам, які також не пасли задніх і активно спілкувалися. Встигли обговорити теми, які незалежно від нації, хвилюють людей по всьому світу – це і плани на майбутнє, мрії, щастя, кохання, одруження, проблеми молоді.
1 листопада 2018 року студенти-японісти Університету Грінченка провели майстер-клас з писанкарства для японських друзів. А прогулянка містом завершила дружню зустріч, і поклала початок вірній дружбі студентів таких далеких країн!
СТУДЕНТИ УНІВЕРСИТЕТУ ГРІНЧЕНКА ПРОЙШЛИ СТАЖУВАННЯ В ЯПОНІЇ
З 6 по 26 серпня 2018 року студенти кафедри східних мов і перекладу Інституту філології Д. Дерев'яженко (4 курс), О. Мойса (2 курс), А. Борисюк (4 курс) взяли участь у літній школі при Осакському університеті економіки та права (м. Осака, Японія). Під час літньої школи в Японії студенти нашого Університету не лише вдосконалювали свій рівень володіння японською мовою, але й брали участь у презентації України для японських студентів, майстер-класах з каліграфії, орігамі та інших традиційних мистецтв Японії.
ВІЗИТ ГОЛОВИ ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЇ ПОСОЛЬСТВА ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ
У рамках Фестивалю науки 18 травня 2018 року на кафедру східних мов і перекладу Київського університету імені Бориса Грінченка відвідали представники Посольства Японії в Україні на чолі із головою відділу культури та інформації паном Хошіно Юічі. У рамках візиту представники Посольства зустрілися зі студентами-японістами, а також провели презентацію освітніх програм Посольства Японії.
Пан Шігекі Сумі, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні в гостях в Університеті
12 березня 2018 року Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі завітав до Київського університету імені Бориса Грінченка!
Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі завітав до Київського університету імені Майстер-класи кафедри східних мов і перекладу до Дня Інституту філології
02 березня 2018 року у рамках святкування Дня Інституту філології Центр японської мови та культури, а також студенти освітньої програми "Мова і література японська" під керівництвом викладаса кафедри Сакури Шіракави презентували культуру та традиції Японії.