Центр китаєзнавчих досліджень

ЦЕНТР КИТАЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА

У 2018 році у ході візиту делегації Китайської академії соціальних наук на чолі із депутатом Всекитайських Зборів Народних Представників, членом Стратегічної Ради ЦК КПК, віце-президентом Китайської академії соціальних наук, академіком Лі Пейліном у Київському університеті імені Бориса Грінченка було підписано угоду про заснування першого в Україні Центру Китаєзнавчих досліжень. Відкриття центру стало можливим фінансової підтримки Посольства Китайської Народної Республіки в Україні. В урочистостях з нагоди відкриття Центру взяли участь: ректор Університету Грінченка Віктор Огнев`юк, заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень. З нагоди заснування Ценрту китаєзнавчих досліджень в Університеті Грінченка було відкрито сучасний ресурсний центр наукової літератури китаєзнавчого напряму.

42059494 1866871923391675 4084283078363578368 n 41941015 2245191659063181 6815931043678257152 n 41927403 1866872296724971 197181763875766272 n

УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКИЙ ФОРУМ ВИСОКОГО РІВНЯ "ІДЕЇ СІ ЦЗІНЬПІНА ПРО ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ"

Університет Грінченка стає відомим публічним майданчиком для проголошення та обговорення нових важливих стратегій, в тому числі й глобальних. Підтвердження цього – українсько-китайський форум високого рівня «Ідеї Сі Цзіньпіна про державне управління», який відбувся в Університеті Грінченка 8 червня 2021 року.

Організаторами заходу стали Посольство Китайської Народної Республіки в Україні, Інститут стратегічних досліджень та прогнозів «Янус», відділ пропаганди КПК провінції Ганьсу, Київський університет імені Бориса Грінченка та Ланьчжоунський університет мистецтв та науки.

У відкритті заходу взяли Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Фань Сяньчжун, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк, державний секретар Кабінету Міністрів України, урядовці, представники громадськості та науковці.

«Очевидні яскраві успіхи Китаю, в тому числі й міжнародні ініціативи. Частка Китаю у світовій економіці становить 17%, і ми – друга економіка світу. Тож дослідження, яким шляхом надалі піде наша країна – для всіх важливе», - зазначив у вітальній промові Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньчжун. Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні сказав також, що Китай сьогодні – найбільший торговельний партнер України і українсько-китайські відносини мають широкі перспективи.

Вітальний лист від Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля виголосив Міністр Кабінету Міністрів  України Олег Немчінов та зазначив, що Китай – один зі світових лідерів і його досвід дуже важливий для вивчення в Україні.

У вітальному виступі до учасників Форуму ректор Університету Грінченка Віктор Огнев’юк зазначив, що: «Це не випадково, що такий високоповажний форум відбувається саме в нашому університеті, адже Університет Грінченка – визнаний центр китаєзнавства. Китайську мову в нас опановують понад 300 студентів, а на ринок щороку виходять висококваліфіковані викладачі та перекладачі. Також ми єдиний навчальний заклад в Україні, де готують вчителів китайської мови. У нас  діє клас Конфуція і сьогодні ми відкриваємо нові аудиторії, облаштовані за підтримки Посольства Китайської Народної Республіки в Україні. Цей Форум відкриває нові обрії співпраці та примножує духовні цінності двох народів». Він зазначив також, що за підтримки китайської сторони Університет Грінченка видає "Український журнал синологічних студій", де мають змогу опублікувати свої роботи автори з усього світу і це дуже важлива ініціатива для іміджу університету та налагодження міжнародної співпраці.

У рамках форуму відбувся також телеміст, у якому взяли участь керівники провінції Ганьсу (м. Ланьчжоу, КНР), які розповіли про економічну та соціальну ситуацію в регіоні та наголосили на важливості співпраці.

Ukrainian Journal of Sinology Studies – нове видання Університету Грінченка

Відповідно до рішення  ІІ Всеукраїнського науково-методичного семінару викладачів китайської мови, який проходив 15-16 листопада 2019 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка, було засноване видання UKRAINIAN JOURNAL OF SINOLOGY STUDIES ("Українського журнал синологічних студій"). Підтримали ініціативу Центру китаєзнавчих досліджень Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка і стали співзасновниками часопису Посольство Китайської Народної Республіки в Україні та Китайська академія соціальних наук.

Менше ніж за рік від дня заснування вийшли друком два випуски науково-дослідного журналу. З цієї нагоди Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжун звернувся з привітанням до наукової спільноти і висловив сподівання, що "Український журнал синологічних студій", як посланець дружби й співробітництва між двома країнами, стане платформою для взаєморозуміння, взаємоповаги, взаємного пізнання й взаємного навчання і зробить свій внесок у здоровий розвиток традиційної дружби між Китаєм та Україною.

Попри те, що журнал лише розпочав функціонування, на його шпальтах уже розміщені матеріали дослідників не тільки з України та Китаю, але й з Австралії, Азербайджану, Великої Британії, Казахстану, Латвії, Німеччини, Республіки Білорусь, Сінгапуру, Таджикистану, Шрі-Ланки. Це, безсумнівно, підвищуватиме авторитет нашого Університету як потужного центру китаєзнавчих досліджень в Україні та світі.

Номер_1.png Номер_2.png