Архів подій

 

 

ЛІТНЯ ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ

Студенти тепер вже 4-го курсу звітували про проходження літньої практики у дитячих таборах.

 

ДЕНЬ ПРАПОРА УКРАЇНИ

Кафедра германської філології взяла участь у щорічній урочистій церемонії підняття державного прапора України!

 

Виїзна екскурсія за темою "Київ"

Кадубовська Світлана Сергіївна, старший викладач кафедри, провела виїзне заняття у вигляді екскурсії із студентами 1 курсу німецької філології за темою "Київ".

 

Передзахист магістерських робіт

16 травня 2018 року відбулася магістерська конференція, на якій магістранти 6 курсу звітували про результати своїх здобутків в процесі написання дипломних робіт. Передзахист пройшов цілком задовільно, бажаємо успішного завершення свого першого наукового доробку!

 

Майстер-клас“Things that we see and things that look at us”

15 травня 2018 року відбувся майстер-клас доцента кафедри германської філології Редьки І.А.,присвячений проблемам інтерпретації поетичного тексту“Things that we see and things that look at us” (Поетичний погляд: "Те, що бачимо ми. Те. що дивиться на нас"). На занятті розглядалися питання особливостей зору людини та їх переосмислення у межах поетичного тексту, моделі створення образних просторів у віршах, а також окремі інтерпретаційні стратегії віршованих текстів.

 

Sightseeing in Kyiv

Викладач англійської мови Говорун Н.В. провела виїздні заняття з практики усного та писемного мовлення (англійська мова)  за темою "Sightseeing in Kyiv (Оглядова екскурсія Києвом)" 10.05 з групою ФН-1-16- 4.0д та 11.05 з групою ФІН-1-16 -4.0д.

 

Social Issues in Ukraine

3 травня 2018 року студенти груп ФІН1-1-16-4.0д та ФН1-1-16-4.0д зі своїм викладачем англійської мови Говорун Н.В. взяли участь у грі-дискусії за технологією "світове кафе" за темою "Social Issues in Ukraine (Проблеми українського суспільства та шляхи їх подолання)".

 

ЛІТЕРАТУРНІ ЧИТАННЯ

2 травня 2018 року відбулися "Літературні читання" зі студентами 1 курсу німецької філології (викладач групи - к.п.н., Кадубовська С.С.)

 

ПЕРЕДЗАХИСТ БАКАЛАВРСЬКИХ РОБІТ

25 квітня 2018 року студенти 4 курсу (німецька і англійська філологія) звітували про результати своїх досліджень, презентувавши свої напрацювання. Попереднє слухання цілком задовільно, бажаємо успішного завершення на фінішній прямій!

СУБОТНИК 

21 квітня 2018 року викладачі кафедри германської філології взяли участь у традиційному щорічному весняному прибиранні рідного міста. Цього року це був мальовничий оболонський парк Наталі.

Висадка троянд

20 квітня 2018 року викладачі кафедри германської філології разом зі студентами взяли участь у багаторічній весняній традиції університету імені Бориса Грінченка - висадженні кущів троянд.

Майстер-клас "Давньогерманська міфологія"

19 квітня 2018 року професор кафедри германської філології Колесник Олександр Сергійович провів майстер-клас для студентів 2 курсу на тему "Давньогерманська міфологія"

 

Заняття в лінгвістичному центрі 

19 квітня 2018 року студенти 3 курсу (англійська філологія) поділилися враженнями про Люксембург із циклу "Німецькомовні країни" навчальної дисципліни "Лінгвокраїнознавство" (ст.викл.Зайченко О.В.)

В рамках навчальної програми "Лінгвокраїнознавство" модуля "Німецькомовні країни" (ст.викл.Зайченко О.В.) студенти 3 курсу (англійська філологія) 10 квітня 2018 року презентували свої добуті знання у проектах "Швейцарія", а саме географічні і економічні дані, система освіти, мовні особливості, відомі особистості.

 Святкування Великодня в Україні та англомовних країнах

До Великодних свят кафедра германської філології організувала та провела культурно-пізнавальну програму «Святкування Великодня в Україні та англомовних країнах». Під керівництвом викладачів кафедри Смітюк Інни Леонідівни, Задорожної Надії Анатоліївни, Порошиної Валентини Дмитрівни студенти підготували презентації,  святково прикрасили залу.

Щиро вдячні пані Олені Іванівні Мартіросян, яка привітала нас із наближенням Пасхи, зачитавши власні вірші та милуючи слух присутніх, заспівала акапельно «Ой, чий то кінь стоїть». Подяку виражаємо нашому викладачу, пані Гороховій Тетяні Олександрівні і студентці Лоскутовій Анастасії за проведення колоритного майстер-класу з писанкового розпису. Вітаємо всіх із наступаючими святами!

Практичне заняття у лінгвістичному центрі германських мов

Навчаючись, пізнаємо: дослідивши етапи розвитку засобів масової інформації, студенти 3 курсу німецької філології (ст.викл.О.В.Зайченко) 30 березня 2018р. презентували свої результати в презентаціях на тему "Entwicklung der Massmedien (розвиток ЗМІ)". І безумовно згадали видатних особистостей, які загинули в процесі своєї діяльності.

Соціальний проект "З Києвом і для Києва"

Кожної суботи у лінгвістичному центрі (307 ауд.) проходять заняття з німецької мови для пенсіонерів Оболонського району. Заняття проводять магістри німецької філології (на фото Тетяна Городілова)

Ксенія Косарєва у ролі вчителя...

Ольга Шакірова передає свої знання нашим шановним пенсіонерам...

 

Заняття в лінгвістичному центрі

Обговорення теми "Liebe (кохання)" студентами 3 курсу німецької філології (ст.викл.О.В.Зайченко). Студенти презентували свої проекти, в яких висвітлили особливості відносин у шлюбі, партнерстві у Німеччині, а також ознайомили з традиціями святкування весілля.

 

Майстер клас Сюзанне Бекер

Пані Бекер ознайомила учасників майстер-класу із такими програмами: 

DLL (вивчати німецку мову навчаючись) – програма Goethe-Institut, спрямована на підвищення кваліфікації вчителів та викладачів німецької мови. Вона базується на сучасних досягненнях у галузі німецької мови як іноземної та інтегрує іноваційний підхід до підвищення кваліфікації – дослідження через діяльність. DLL враховує вимоги до програм з підвищення квалификації вчителів та відповідає міжнародним стандартам якості у зазначеній галузі.

ЯРМАРОК МОВ І КУЛЬТУР

2 березня 2018 року студенти 1 курсу зі своїм викладачем Кадубовською Світланою Сергіївною взяли участь у "Ярмарку мов і культур", присвяченого дню Інституту філології, а саме провели країнознавчо орієнтований захід "Чи знаєш ти Німеччину?" Студенти складали карту Німеччини, вгадували герби, діалекти, одяг, фірмові страви кожної федеральної землі. Для ярмарку спекли Apfelstrudel, Plätzchen, Stohlen.

 

 

Заняття зі студентами 2 курсу з теми "Кухня народів світу"

Відбулося заняття з практики усного та писемного мовлення (англійська) країнознавчого спрямування зі студентами 2 курсу з теми "Кухня народів світу" (викладач Говорун Надія Володимирівна), на яке була запрошена гостя зі Швеції Юстін Міранда.

 

 

Канікули в Німеччині

Після успішно складеної сесії студенти продовжили знайомство з країною, мову якоюї вивчають, торкаючись її історії, традицій... Щоб канікули не пройшли дарма.

 

Волонтерська діяльність студентів у Німеччині: більше інформації про Україну

 

 

Студенти на практиці

Студенти 6 курсу німецької філології успішно пройшли виробничу практику в стінах рідного університету, де навчали студентів молодших курсів теоретичному курсу, країнознавству, практиці мовлення.

 

 

Зустріч з Сюзанне Бекер

11 січня 2018 року відбулася зустріч з заступником директора Гете-інституту, керівником мовного віддділу Сюзанне Бекер. 

Під час зустрічі викладачі кафедри германської філології ознайомлювалися із актуальними програмами Гете-інституту.

Виставка митця Маркуса Нідена

Магістранти 5 курсу кафедри германської філології Тетяна Городілова, Ксенія Косарєва та Ольга Шакірова відвідали виставку митця Маркуса Нідена, яка проходила в межах Тижнів Німеччини в Україні за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина у Галереї “Триптих” на Андріївському узвозі.

 

Маркус Ніден – німецький митець, перформер, театральний режисер та письменник. В експозиції були представлені роботи, які художник виконав під час чисельних візитів до України, куди вперше приїхав у 2003 році. М.Ніден вважає себе послідовником відомої німецької школи Neue Sachlichkeit (Нова об’єктивність), течії реалізму, що виникла у 1920-ті рр. на противагу експресіонізму і абстракціонізму, намагаючись повернути мистецтво до реального життя. Роботи М.Нідена – це психологічні портрети, які з гумором і людяністю розкривають особливості міст та їх мешканців.

Картинки по запросу собака новогодняя пнг «Святкування Різдва в Німеччині»

20 грудня 2017 р. в групах ФАНб 1-15-4о.д та ФАНб 1-16-4о.д (ст. викладач Порошина В.Д) відбулися заняття на тему: «Святкування Різдва в Німеччині». Студентами було підготовлено чудові презентації, відео та караоке різдвяних пісень.

Всі отримали велике задоволення від частування різдвяним пирогом, штоленом та печивом плетцхен.

 

Святкування Різдва за німецькими звичаямиКартинки по запросу собака новогодняя

16 грудня 2017 року у рамках соціального проекту "З Києвом і для Києва" відбулося святкування Різдва за німецькими звичаями. Дане дійство було підготовлене кафедрою германської філології, Інституту філології (старший викладач Порошина В.Д. спільно з групою Фаб-1-14-4.0д). Студенти проявили креатив у пошуку матеріалів, оформленні святкового столу та, беспосередньо, в організації заходу. 

Серед учасників соцпроекту були сім'ї, діти яких проявили свої творчі здібності, а саме: Парчевський Віталій - гра на домбрі, Возна Олена - гра на гітарі, Шелкова Аня - декламація вірша німецькою мовою, Доценко Вікторія - декламація вірша італійською мовою, Перепел Анастасія та Лисенко Анастасія - виконання пісні "Лауренція". 

   Гості були вражені надзвичайною гостинністю та смачними частуваннями від студентів. 
 

Картинки по запросу собака новогодняя пнг

ДО ДНЯ УНІВЕРСИТЕТУ

майстер-класи виладачів кафедри германської філології

старший викладач Тітаренко Майя Валеріївна

провеладинамічну дискусію німецькою мовою із елементами дебатів: поглиблення та відпрацювання навичок іншомовної комунікації у крос-культурному аспекті на тему "Борис Грінченко - видатна постать в європейському просторі"

кандидат філологічних наук, доцент кафедри Редька Інна Анатоліївна

 з інтерактивним тренінгом "Інтерпретація поетичного тексту": формулювання знань, вмінь та навичок аналізу поетичного тексту.

 

викладачі нашої кафедри відвідали захоплюючу виставку, від якої отримали неймовірне задоволення

ЗНАЙОМСТВО З БІБЛІОТЕКОЮ ГЕТЕ-ІНСТИТУТУ

1 грудня 2017 року викладачі кафедри германської філології Ільчук О.А. та Тітаренко М.В. разом зі студентами груп ФН 1-16 та ФН 1-17 відвідали Гете-інститут. Під час екскурсії студенти ознайомились зі структурою інституту та роботою бібліотеки. Бібліотекар продемонстрував як працювати з  ресурсами бібліотеки.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВИЙ СЕМІНАР З ПРОБЛЕМ ТЕОРЕТИЧНОГО МОВОЗНАВСТВА

"ГРАМАТИКА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА У ТЕКСТІ І ДИСКУРСІ",

який відбувся 16 листопада 2017 року і був присвячений ювілею нашого шановного завідувача кафедри, доктору філологічних наук, професору ІЗАБЕЛЛІ  РАФАЇЛІВНІ БУНІЯТОВІЙ!

ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ

Семінар у Гете-інституті

2 листопада 2017 року викладачі кафедри германської філології Порошина В.Д., Зайченко О.В., Окопна Я.В., Драч Н.Є. разом зі студентами груп ФІНб-1-14 та ФАб-1-15 взяли участь у семінарі "Німецька мова у професійному спілкуванні" у інституті Гете.

 

Студенти 4 курсу німецької філології групи ФІНб-1-14-4.0д зі своїм науковим керівником Зайченко О.В. у бібліотеці Гете-інституту у пошуку літератури для написання бакалаврської роботи.

 

 

2 листопада студенти німецької філології разом із старшим викладачем кафдри германської філології Майєю Валерівною Тітаренко відвідали музей "Меморіал жертв голодомору" для вшанування пам'яті залиблих.

Презентація профілю освітньої програми студентам 1 курсу

26 жовтня 2017 року відбулася презентація профілю освітньої програми студентам 1 курсу групи ФНб-1-17-4.0д. Старший викладач кафедри германської філології Ільчук Ольга Андріївна представила студентам основні характеристики профілю освітньої програми та відповіла на запитання студентів щодо почутої інформації.

 

 

Заходи кафедри германської філології до Декади відкритих дверей Інституту філології 

У межах Декади відкритих дверей Інституту філології 19.10.2017 було проведено відкрите практичне заняття з практики усного та писемного мовлення старшим викладачем кафедри германської філології Ільчук Ольгою Андріївною на тему “Німецькомовні країни”. Студенти 1 курсу групи ФНБ-1-17-4.0д. підготували чудові презентації про п᾽ять німецькомовних країн. 

 У виступах студентів були представлені окремі адміністративні одиниці та міста, визначні пам᾽ятки та популярні місця, символи країн та їх ландшафти. У заході взяли участь учні 8-го класу спеціалізованої школи №239 з поглибленим вивченням німецької мови Оболонського району м. Києва разом з вчителями німецької мови. Наприкінці відбувся обмін думками щодо інформації, яка прозвучала на відкритому занятті.

 

19.10.17 кандидат педагогічних наук, професор Сажко Лілія Антонівна  провела відкрите практичне заняття з методики викладання іноземної мови.  Студенти групи ФІНб-1-14-4.0д. продемонстрували свої практичні навички і презентували фрагменти уроків.

 

 У межах заходів до декади відкритих дверей Інституту філології 19.10.17 була проведена відкрита лекція з з прикладної лінгвістики доктором філологічних наук, професором кафедри германської філології Колесником Олександром Сергійовичем. 

Декаду відкритих дверей Інституту філології 

кафедра германської філології розпочала 18 жовтня 2017р. з гостьової лекції на тему: «Вишукане варварство глобалізації в романі Крістіана Крахта «Імперія» (2012)», яку прочитала Кирилова Таміла Анатоліївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії світової літератури ім. проф. В.І. Фесенко, стипендіат програми В.Адмоні Вільного університету м. Берлін. 

 

 

Цього дня 18 жовтня 2017р. відбулася відкрита лекція з теоретичної граматики англійської мови, яку провела к.ф.н., доцент кафедри германської філології Калитюк Лілія Петрівна.

 

Seminar „So vielfältiges Deutschland“

 26 вересня 2017 року о 11.50 у Лінгвістичному центрі германських мов відбувся прикладний семінар на честь святкування Дня європейських мов у Київському університеті імені Бориса Грінченка "Така різна Німеччина". 

   

У рамках семінару студенти 4-го курсу німецької філології презентували студентам молодших курсів короткі відомості про культуру та традиції Німеччини, про важливість вивчення німецької мови в час європейської інтеграції.

 

Зокрема студенти 4 та 3 курсів Світлана Квітич, Романа Дубик, Павло Зінченко, Софія Бомбала, Валерія Лугай та Діна Мансурова поділилися своїми враженнями і досвідом під час перебування у Німеччині.

   

  

 Почав свою роботу Лінгвістичний центр германських мов

У вересні 2017 року почав свою роботу Лінгвістичний центр германських мов, створений на базі кафедри германської філології. До співпраці залучаються студенти та магістранти факультету німецької філології, а також всі, хто вивчає німецьку мову як другу іноземну. На заняттях центру можна дізнатися більше про Німеччину, поділитися власним досвідом, отримати поради фахівців.

День захисту дітей

 До Дня захисту дітей 1 червня 2017 року викладач кафедри германсько філології Говорун Надія Володимирівна провела бесіду зі студентами 3 курсу групи ФІНб-1-15-4.0 д  (Італійська мова).

 День захисту дітей

 

Нагороди кафедри германської філології

26 травня 2017 року на засіданні Вченої ради Інституту філології почесними грамотами за активну участь в організації наукової діяльності Інституту філології було нагороджено викладачів кафедри германської філології, а сами: Торговець Юлію Іванівну, Чернігівську Наталію Станіславівну та Лагутіну Анастасію Костянтинівну.

 

Благодійний бал

25 травня 2017 року відбувся благодійний бал Інституту філології. Від кафедри германської філології бал відвідали Тітаренко Майя Валеріївна та Порошина Валентина Дмитрівна.

Благодійний балБлагодійний бал

Благодійний балБлагодійний бал

Міжкафедральний семінар

24 травня 2017 року було проведено міжкафедральний семінар на тему "Слово, речення, текст: новітні підходи та напрацювання". У семінарі прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри германської філології, кафедри англійської мови факультету права та міжнародних відносин, кафедри української мови, а також аспіранти кафедри германської філології, магістри, гості. Нам було дуже приймно вітати почесного гостя нашого семінару - провідного наукового співробітника відділу стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України, доктора філологічних наук Володимира Михайловича Труба.

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

Міжкафедральний семінар

 

Фестиваль науки

 

В рамках проведення Фестивалю науки 18.05.2017

року відбувся кафедральний семінар “Language change as a key problem in historical linguistics”. З основною доповіддю виступила доктор філологічних наук, професор Буніятова І.Р. 
Цільова аудиторія - науково-педагогічні працівники Університету та інших навчальних закладів, аспіранти кафедри, магістри, студенти IV курсу. 

Кафедральний семінар

Кафедральний семінар

 

До річниці з дня смерті Бориса Грінченка

 

У річницю з дня смерті Бориса Дмитровича Грінченка студенти групи ФІНб-1-14-4.0д зі своїм викладачем Зайченко О.В. присвятили своє заняття пам’яті геніального письменника і педагога, чиє ім’я з гордістю носить наш університет.

Палка любов до рідної землі, до свого народу спонукає нас «знаходити іскру світу там, де, здавалось, була сама темрява»… 
«Чому кажуть, що нема в світі щастя? На світі багато-багато щастя! Треба тільки його здобути... Все треба здобувати, ніщо саме до рук не йде. Здобудеш — щасливий будеш, не здобудеш — знидієш або згинеш.» (Б.Д. Грінченко «Під тихими вербами»)

річниця

 

Відкрита лекція

27.04.2017 на 3-й парі (об 11:50) відбулася відкрита лекція доктора філологічних наук, професора кафедри германської філології Колесника Олександра Сергійовича на тему: «Лінгвосеміотика культури та вербальне моделювання альтернативних світів».

відкрита лекція

Екскурсія Києвом

19 квітня 2017 року відбулася навчальна екскурсія "Sightseeing in Kyiv" ("Огляд памяток Києва")

  

весна 2017

 

Проект на тему "Проблеми українського суспільтсва"

 

13 квітня 2017 року відбувся проект технологія "Світове кафе" на занятті з практики мовлення (групи ФН1-1-15 та ФІН1-1-15). Тема "Social Issues in Ukraine" ("Проблеми українського суспільства")

 

Світове кафе

 

Вітаємо студентку та наукового керівника

 

вітаємо

Школа Волонтера у Ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою "Патріот" у Всесвітній день здоров'я

Школа Волонтера

 

Соціальний проект "Святкування Пасхи в німецькомовних країнах"

Кафедра германської філології в рамках соціального проекту провела культурно-масовий захід «Святкування Пасхи в німецькомовних країнах» 8 квітня 2017 року, організаторами якого були старший викладач Зайченко О.В., старший викладач Порошина В.Д. 

Студенти 3 курсу групи ФІНб 1-14-4.0 під керівництвом Зайченко О.В. підготували чудові змістовні виступи з презентаціями, в яких висвітлили культурні особливості, традиції Німеччини, Австрії, Швейцарії під час святкування Великодня. Гості не тільки дізналися про особливості німецької Пасхи, пасхальні символи, але й прийняли участь у розвагах.
В якості гостей на захід були запрошені учні місцевих шкіл, мешканці Києва, студенти інших курсів. 
Захід завершився спільним малюванням писанки та частуванням гостей пасхальним печивом (Osterplätzchen).

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Великдень у Німеччині

Соціальні події 

Мовний табір для дітей переселенців з зони АТО (м. Бахмут Донецької обл.)

табір

Мовний табір

Поїздка на базу дислокації 5 батальйону 81 бригади (Донецька обл.)

База

Поїздка на базу

Участь у міжнародному проекті "Будуємо Україну разом" (разом з USAID та Львівською освітньою фундацією, м. Сватове Луганської обл.)

Будуємо Україну разом

Святкування Покрови з вихованцями школи-інтернату м. Городня (Чернігівська обл.)

Святкування Покрови

Екскурсія Києвом у День соборності України для дітей з інвалідністю Донецької обл.

дітки з Словянську

День Інституту Філології

15 березня 2017 року викладачі кафедри відвідали урочистий концерт з нагоди святкування Дня Інституту.

День Інституту

Гостьовий майстерклас до дня Інституту Філології


4 березня 2017 року кафедрою германської філології Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка спільно з Регіональним Відділом Англійської Мови та Ресурсним центром для викладачів англійської мови ім. Джанет Сі. Демірей, за підтримки Держдепартаменту та посольства США в Україні в рамках відзначення Дня Інституту було проведено методичний майстерклас для викладачів та вчителів англійської мови за участі студентів та викладачів ІФ Київського університету імені Бориса Грінченка присвячений інкорпорації комунікативних активностей на практичних заняттях з англійської мови. Після короткої презентації події старшим викладачем кафедри, гостьовий лектор-носій мови Сенека Раян – магістр педагогіки працювала зі слухачами за новітніми методиками викладання англійської мови як іноземної, практикуючи комунікативну методику формування мовленнєвих компетенцій. 

 
 
 
Гостьова лекція до дня Інституту Філології:
«Набуття активного досвіду сучасним студентом: Work and Travel Ukraine» 
 
Про можливості взаємокорисної співпраці з провідним туристичним оператором активного відпочинку, подорожі і набуття активного досвіду на кшталт Work and Travel в межах Україні, в форматі «вихідного дня» для студентів Інституту філології розповів керівник школи гідів-інструкторів водного туризму, рафтинг-гід міжнародного класу (IRF), менеджер з активного відпочинку ТК «4 сторони» Чамата Ю.В.
 
 

 
Соціальний проект «З Києвом і для Києва»

17-го грудня 2016 року Кафедрою германської філології було проведено святковий захід у рамкахсоціального проекту «З Києвом і для Києва»програму для якого підготували студентки IV курсу (група ФАб-2-13-4.0д; керівник – старший викладач Порошина Валентина Дмитрівна). Гостями свята стали учні 8-го класу та вчителі німецької озерської школи Бородянського району, учні СШ №165 м. Києва ( на чолі зі вчителем Осташевською О.Л.). Відвідувачам було продемонстровано інформативну та водночас доступну для тих, хто не володіє німецькою, презентацію про історію, звичаї та традиції німецького народу, що стосуються святкування Різдва. Особливе враження справила виконана на сучасний лад постановка казки братів Грімм, які зібрали та підготували до друку понад 200 народних творів. Музичним редактором та монтажером відеоряду для дійства виступила студентка IV курсу Макаренко Дарина, автором сценарію – Башлакова Мар’яна. Після міні-вистави усі глядачі мали змогу скуштувати німецький різдвяний кекс – штоллен , який студенти приготували самостійно, та отримати його рецепт німецькою та українською мовами. Завдяки художнім перекладам німецьких різдвяних пісень від Прядко Марини (ФАб-1-13-4.0д) навіть гості, що не володіють німецькою,могли почуватись комфортно під час музичних інтермедій нашого свята. А оздобленням та створенням затишної атмосфери у приміщенні, де проводився захід,опікувалась Лигиза Анастасія (ФАб-1-15-4.0д). Всі запрошені отримали масу задоволення, радо слухали та підспівували німецькомовним пісням разом зі студентами, ділились враженнями, фотографувались, та, звісно ж, не відмовлялись від додаткової порції штоллена.


Перший студентський благодійний бал Київського університету імені Бориса Грінченка

 Члени кафедри германської філології Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка взяли активну участь у першому Благодійному балі, який відбувся 18 листопада 2016року  у колонній залі Київської міської ради. Як і всі гості, члени кафедри мали змогу не лише насолодитись чудодійною атмосферою заходу, а й внести свій вклад у благодійну справу: допомога студентам, які потребують матеріальної підтримки.


     Участь у науково-методичному семінарі

"Інтегровані технології в набутті фахових компетентностей студентами-філологами"

 10 листопада 2016 року в Інституті філології відбувся науково-методичний семінар “Інтегровані технології в набутті фахових компетентностей студентами-філологами”. До участі долучилися представники Британської Ради в Україні та викладачі нашої кафедри (Л.І. Заяць, Ю.І. Торговець, Л.А. Сажко , Н.С. Чернігівська, О.С.Зубченко, О.В. Шапочкіна, А.К. Лагутіна, В.Д. Порошина).

Л.І. Заяць відповідально, ретельно та цікаво організувала  хід семінару, про що позитивно відгукнувся проректор з науково-методичної та навчальної роботи О.Б. Жильцов. Особливу увагу та відгук у викладачів викликали виступи колег та менеджера проектів Британської Ради щодо інтегрованої підготовки вчителя іноземних мов. А також одним, проте не єдиним цікавим акцентом стала доповідь про можливості міжмистецької інтеграції у викладанні методики навчання літератури.


 Всеукраїнський науковий семінар з проблем теоретичного мовознавства «Речення і текст: процеси породження та техніки інтерпретації»

26 жовтня 2016 року
Інститут філології Київського університету імені Бориса Грінченка

26 жовтня 2016 рокув Інституті філології Київського університету імені Бориса Грінченка відбувсяВсеукраїнський науковий семінар з проблем теоретичного мовознавства «Речення і текст: процеси породження та техніки інтерпретації», організований кафедрою германської філології на чолі з доктором філологічних наук, професоромІзабеллою Рафаїлівною Буніятовою.

З вітальним словом до учасників семінару звернуласяОлена Володимирівна Єременко,директор Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка доктор філологічних наук, професор.

Під час семінару з доповідями виступили: завідувач кафедри англійської філології і філософії мови імені професора О.М. МороховськогоКиївського національного лінгвістичного університету, доктор філологічних наук, професорОльга Петрівна Воробйова(тема доповіді «Герменевтичне коло в контексті новітніх тенденцій інтерпретації художнього тексту»); завідувач кафедри германської філології Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професорІзабелла Рафаїлівна Буніятова(тема доповіді «Функціонально-формальний вимір речення»); професоркафедри російської філологіїКиївського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філологічних наук, професорНаталія Віталіївна Слухай(тема доповіді «Сугестія і текст: постмодерний світ»). Жвавий інтерес викликала аудіопрезентація доповіді на тему «Екологічний» напрям лінгвістичних розвідок» професора кафедри англійської філології Факультету іноземних мов Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктора філологічних наукОлени Іванівни Морозової.

На завершальній дискусійній панелі всі бажаючі взяли участь в обговорені актуальних питань сучасної лінгвістики, висвітлені в доповідях провідних мовознавців України. Під час дискусії учасники семінару висловили бажання наступного року змінити формат зустрічі та провести он-лайн конференцію за участі не лише українських мовознавців, а й провідних зарубіжних лінгвістів.

IMG 0370-10-11-16-12-07IMG 0377-10-11-16-12-07IMG 0371-10-11-16-12-07IMG 0373-10-11-16-12-07IMG 0374-10-11-16-12-07IMG 0375-10-11-16-12-07IMG 0376-10-11-16-12-07IMG 0379-10-11-16-12-07


Кафедра взяла активну участь в обговоренні "Кодексу корпоративної культури Київського університету імені Бориса Грінченка". Під час обговорення колеги дійшли висновку, що члени кафедри працюють як одна команда і всі завдання і пропозиції, запропоновані у Кодексі є близькими і зрозумілими. Тому, було прийнято рішення повністю підтримати запропонований до обговорення Кодекс, про що доповіла на зборах колективу Інституту філології доцент кафедри Чернігівська Н.С.

 

 В рамках соціального проекту, кафедрою було проведено захід : Екскурсія «Київ європейська столиця» старшим викладачам Говорун Надією Володимирівною та викладачем Вєтровим Артемом Ігоровичем разом зі студентами 2 курсу Філологія іноземна.

kyiv sightseeing tour 001kyiv sightseeing tour 010kyiv sightseeing tour 009


 Всесвітній день Вишиванки

dvgdv


19 грудня цього року відбулася зустріч викладачів кафедри германської філології в рамках Соціального проекту « З Києвом і для Києва» з вчителями німецької мови та учнями шкіл Бородянського району Київської області.На свято прибули до нас учні Тетерівської гімназії, Немішаївської загально-освітньої школи № 1 І-ІІІ ступенів, Тетерівської загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів імені Ніни Сосніної, Озерської загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів, Мигалківської загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів на чолі з керівником методичного об’єднання Ліщук Надією Іванівною.З вітальним словом до гостей звернулася старший викладач кафедри Порошина Валентина Дмитрівна.Студенти 3 курсу підготували святкову програму на тему: «Святкування Різдва в Німеччині» та відзначення таких свят як «Святого Миколая», «Адвента» , « Октоберфест» і « Пасхи».Всі присутні мали можливість взяти участь в караоке, у виконані різдвяних пісень німецькою мовою. Приємне враження для всіх присутніх справило пригощання різдвяним штолленом та запаленням свічок Наприкінці свята виступили гості з побажаннями продовження таких цікавих зустрічей , що дасть великі можливості в профорієнтації учнівської молоді.

 


В рамках Грінченківської декади викладачами кафедри германської філології 09.12.2015 в аудиторії 311 було проведено захід  «Його ім’я носить наш Університет», студенти групи ФІНб-1-15-4.0д презентували творчий та педагогічний шлях Б.Д. Грінченка і декламували чудові переклади Б.Д. Грінченка німецької поезії Й. Гете, Г. Гейне й Ф. Шиллера.

GD1GD


30 жовтня 2015 р. відбувся науковий семінар "Сучасні лінгвістичні парадигми у взаємодії: пошук спільних принципів інтерпретації мовних явищ", організований кафедрою германської філології. У семінарі взяли участь професори Жаботинська С.А.Шевченко І.С., Буніятова І.Р.,Колесник О.С., доцент Полховська М.В.


308 301015 0

 IMG 9718IMG 9722IMG 9730

  IMG 9736IMG 9744IMG 9739

IMG 9760IMG 9771IMG 9772

IMG 9812IMG 9813IMG 9828

IMG 9843seminr1


2 жовтня 2015 року завідувач кафедри І.Р.Буніятова взяла участь у конференції, присвяченій 100-річчю з дня народження видатного українського лінгвіста Юрія Олексійовича Жлуктенка у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Конференцію було організовано кафедрою перекладознавства і контрастивної лінгвістики ім.Григорія Кочура, професором Р.П.Зорівчак, найвідданішою ученицею та послідовницею ідей Ю.О.Жлуктенка.

308 21015308 21015 2

21 травня 2015 року кафедрою германської та романської філології Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка спільно з Регіональним Відділом Англійської Мови та Ресурсним центром для викладачів англійської мови ім.. Джанет Сі. Демірей, за підтримки Держдепартаменту та посольства США в Україні в рамках круглого столу було проведено зустріч за участі студентів та професорсько-викладацького складу ГІ КУБГ присвячену актуальним проблемам фахової підготовки філологів у ВНЗ. Після короткої презентації події старшим викладачем кафедри, запрошений гість-носій мови Емілі Магазинер, магістр теоретичної та прикладної лінгвістики, ознайомила учасників круглого столу з новітніми методиками навчання фонетики англійської мови, коротко розглядаючи історичні та сучасні методичні підходи, практикуючи комунікативну методику формування навичок правильної вимови. В обговоренні взяли участь викладачі кафедр англійської мови, германської та романської філології, романо-германських та східних мов, студенти філологічних і немовних спеціальностей.

collage copy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

В рамках соціального проекту 4.04.2015 об 11:20 кафедрою була проведенна віртуальна екскурсія Києвом під назвою

" Найвеличніше місто Київ"

 collage

 


 

До  Великодня викладачами кафедри був проведений круглий стіл на тему :

"Традиції святкування Великодня в Україні і світі"


collage2

 

 


 

 

 

 9 квітня кафедра взяла активну участь у висадці квітів. Викладачі нашої кафедри саджали піони.

collage3

 

 


 

  В рамках соціального проекту 22 листопада 2014 року кафедрою спільно з Регіональним Відділом Англійської Мови та Ресурсним центром для викладачів англійської мови ім.. Джанет Сі. Демірей, за підтримки Держдепартаменту та посольства США в Україні в рамках соціального проекту було проведено відкрите заняття для учнів старших класів за участі студентів та викладачів ГІ КУБГ присвячене вивченню явища демократії.  Після короткої презентації події старшим викладачем кафедри, запрошений лектор-носій мови Емілі Магазинер – магістр теоретичної та прикладної лінгвістики працювала зі слухачами за новітніми методиками викладання англійської мови як іноземної, коротко розглядаючи історичні витоки американської демократії, формуючи у аудиторії уявлення про демократичні принципи суспільного життя, практикуючи комунікативну методику формування мовленнєвих навичок.

 collage1 zubchenko

 


 

24 квітня о 11:50 ауд. 307

 

Відкрите заняття доцента кафедри

 

Зубченко Олени Сергіївни

на тему: " Secondary education. British - American even Stephen"