Наукові гуртки

Науковий гурток з німецької філології

Керівник: Шапочкіна Ольга Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри германської філології.

Напрями діяльності: написання наукового німецькомовного тексту, підготовка бакалаврського та магістерського проєкту, наукова презентація дослідження, ведення наукових дебатів.

Пріоритетним є індивідуальне дослідження студента.

Форми роботи: доповіді, засідання «круглого столу», завдання-дослідження.

Графік роботи: щомісяця другий вівторок.

Місце роботи:онлайн-формат на платформі googlemeet.

План заходів гуртка

2020

08.09.2020 Засідання 1.Організаційне засідання. Затвердження програми роботи. Обговорення особливостей проведення студентських наукових досліджень.

06.10.2020 Засідання 2.Круглий стіл «Моє особисте дослідження» (на матеріалі бакалаврської чи магістерської роботи). Обговорення планів досліджень.

10.11.2020 Засідання 3. Методика роботи із науковими німецькомовними текстами.

08.12.2020 Засідання 4. Круглий стіл на тему «Академічне написання наукового проєкту».

2021

12.01.2021Засідання 5.Круглий стіл «Актуальні вимоги до написання наукового бакалаврського проєкту».

09.02.2021 Засідання 6.Круглий стіл «Актуальні вимоги до написання наукового магістерськогопроєкту».

09.03.2021 Засідання 7. Круглий стіл «Плагіат та норми цитування у науковому середовищі».

13.04.12.2021 Засідання 8. Проєкт «Техніки презентування наукових досліджень».

13.05.12.2021 Засідання 9. Наукові дебати присвячені передзахисту наукових студентських проєктів.

Лінгвокраїнознавчий гурток «Mit Deutschland im Herzen» («З Німеччиною в серці»)

Німецька як друга іноземна

Керівник: ПОПОВА Сніжана Григорівна, викладач кафедри германської філології (Інститут філології).

Напрямки діяльності: ознайомлення студентівз інформацією про реалії іншомовної культури, опрацювання робочого лінгвокраїнознавчого матеріалу, залучення студентів до діалогу культур шляхом презентацій, виступів, дискусій.

Пріоритетним єформування комунікативної компетенції у студентів під час міжкультурного спілкування через адекватне розуміння мовленнєвих актів та тексту.

Форми роботи: обговорення, виступи, засідання «круглого столу», самостійна робота.

Графік роботи: друга середа місяця

Місце роботи: онлайн-формат на освітній платформі Zoom

План роботи гуртка (2021)

13.01.2021 Засідання 1.

Німеччина. Короткий екскурс в історію. Географічне положення, клімат, кордони, адміністративний поділ країни.

10.02.2021 Засідання 2.

Населення. Державний та політичний устрій ФРН. Парламент та провідні партії Німеччини. Виборча система.

10.03.2021 Засідання 3.

Берлін – столиця об′єднаної Німеччини. Історія міста, визначні місця Берліна. Наукове та культурне розмаїття берлінців. Великі міста Німеччини.

14.04.2021 Засідання 4.

Сучасний стан розвитку культури, освіти та мистецтва ФРН. Література Німеччини. Звичаї та традиції німців. Німецька мова, походження. Споріднені мови. Діалекти та говірки. Національні варіанти німецької мови.

12.05.2021 Засідання 5.

Німецькомовний світ (Австрія, Швейцарія, Люксембург, Ліхтенштейн). Німецькомовні країни Європи. Найбільші міста країн, політичний устрій, визначні пам′ятки архітектури.

(можливі зміни у звязку з тим, що студенти 4 курсу можуть бути на практиці)