Зміни у структурі Університету

 

 

Рішенням Вченої ради Київського університету імені Бориса Грінченка від 28 червня 2022 року (протокол №6), введеним в дію наказом від 28.06.2022 №298, затверджено зміни у структурі Університету з 01 вересня 2022 року, зокрема реорганізовано Інститут філології шляхом поділу та створено:


- ФАКУЛЬТЕТ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ, КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА


- ФАКУЛЬТЕТ РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ


- ФАКУЛЬТЕТ СХІДНИХ МОВ


Запрошуємо відвідати офіційні сайти новостворених факультетів!

 

Міжнародна щорічна конференція

Наукова конференція «Літературний процес»

Упродовж майже п’ятнадцяти років кафедра української літератури, компаративістики і грінченкознавства організовує Міжнародну наукову конференцію «Літературний процес…». Конференція – це захід, який надає можливість учасникам з різних регіонів України та колегам з Польщі, Болгарії, Чорногорії, Словенії, Туреччини й інших країн зустрітися та обговорити літературознавчі тренди у світовій науці. Нас пов’язують тривалі й близькі науково-творчі взаємини. І щоразу ці «перехресні стежки» занурюють в атмосферу нового, незвіданого, несподіваного, цікавого, неперебутнього…

DSC00684

«Кожна конференція захоплює учасників неординарністю її проведення в усіх моментах – від самої організації, вітального проникливого слова директора Інституту філології професора Ірини Руснак і до розмаїтої літературознавчої проблематики, унікальних фігурантів – і господарів-модераторів, і гостей-учасників з України та зарубіжжя, загальновизнаних науковців і поки менш відомих доповідачів. Кожен виступ – власний погляд на проблему, оригінальні підходи до її висвітлення, своє, ніким більше не мовлене слово… А ще – високий дух цього інтелектуального спілкування, легкість і жвавість діалогів, шляхетні й толерантні полеміки, коректні взаємодоповнення, якесь дивовижне розкошування у слові, в думці, в позиції… Тож цілком закономірно, що абсолютно не відчуваються кордони, відстані, тим паче обмеження віртуального простору», – підкреслює постійна учасниця наших наукових зібрань професорка Ізмаїльського державного гуманітарного університету Галина Райбедюк.

Окрім обговорення актуальних наукових проблем, конференція виступає платформою для поширення наукових здобутків у галузі вищої філологічної та шкільної літературної освіти. Саме тому вона викликає неабиякий інтерес як у досвідчених та молодих науковців – студентів та магістрантів українських та закордонних вишів, які також мають можливість презентувати свої наукові погляди і позиції, так і у вчителів-практиків.

Учительська спільнота щиро ділиться цікавими аспектами практичного втілення новітніх підходів до вивчення мистецтва слова, а студентська – креативними методичними ідеями.

«Як неперервний науковий ланцюжок – кожна тема органічно “чіпляється” за наступну», – щиро радіє професорка Олена Бондарєва, яка ініціювала проведення щорічної конференції та завжди активно підтримує її роботу.

Ми щиро запрошуємо приєднуватися до нашого наукового кола!