Виступ Антоніни Мовчун на радіоканалі "Культура"

14 січня 2013 року по радіоканалу «Культура», в авторській прямоефірній програмі Сергія Гальченка «Музеї України» взяла участь завідувач НДЛ грінченкознавства Антоніна Мовчун. У виступі вона розповіла про нові дослідження лабораторії, зокрема, про таку малодосліджену грань діяльності Бориса Грінченка, як його участь у підготовці «Большой Энциклопедии» за редакцією Сергія Южакова. 
Грінченко-енциклопедист постає в роботі «Брульйони розвідочок, писаних для Большой Энциклопедии» – рукописній праці обсягом майже півтори тисячі сторінок. 
20-томна «Большая Энциклопедия С. Южакова» (виходила впродовж 1900 – 1904 рр.) – досить популярне видання, яким користувалися науковці від часу її виходу до кінця ХХ ст. Ця праця не втратила свого значення і нині. Для «Большой Энциклопедии С. Южакова» Б.Грінченко підготував майже 200 статей про українських письменників, діячів культури та фольклористів. Актуальним залишається матеріал Б.Грінченка в енциклопедії про народні звичаї, традиції та побут.
Радіослухачів цікавили такі питання: родовід Б. Грінченка, його навчання, ув’язнення, літературна та громадська діяльність.
НДЛ грінченкознавства завершує підготовку книги спогадів про Б.Грінченка.