Події

 

2020-2021

5 березня 2021 року відбувся онлайн-вебінар з академічної доброчесності, організований Науковим товариством студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка. Науково-педагогічні працівники Інституту філології мали чудову нагоду поспілкуватися зі спікерами, які презентували два різні підходи до потрактування понять академічної доброчесності, плагіату, їх причин та наслідків.


Про юридичні аспекти інтелектуальної крадіжки говорив Іван Володимирович Назаров - заступник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, доктор юридичних наук, професор кафедри адвокатури Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», який запропонував учасникам поважного зібрання ґрунтовний аналіз понять «плагіат» і «академічний плагіат», специфіки академічної доброчесності, видів інтелектуальних правопорушень та відповідальності за них, висвітлення особливостей участі Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у формуванні простору академічної доброчесності в середовищі освітян і науковців.


Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з числа здобувачів з освітніх програм (035 Філологія, 014 Середня освіта); викладач кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства, аспірант ІІ року навчання спеціальності 035 Філологія Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка Анна Олегівна Бахтіна нестандартно підійшла до висвітлення проблеми академічної доброчесності й говорила про особливості плагіату в епоху Homo Ciberneticus, про те, як важко відстежити першоджерела в сучасному цифровому просторі, та недосконалість технічних засобів виявлення плагіату.


Двогодинну розмову, в якій взяли участь майже всі присутні (бо ж питання, порушені спікерами, були вкрай актуальними й зачепили за живе кожного, хто долучився до зустрічі), неперевершено модерувала заступник голови Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології, викладач кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Катерина Миколаївна Білик, яка не лише професійно організувала комунікацію учасників вебінару, а й вдало дібраними завданнями спонукала всіх до роздумів про те, які помилки викладачів підштовхують студентів до проявів академічної недоброчесності, змісила емоційно відчути ганебність цього явища.


А завершили зустріч зініційованим модератором написанням сенканів про плагіат. Свій твір на розсуд поважної аудиторії запропонувала доктор філологічних наук, доцент кафедри світової літератури Юлія Василівна Вишницька:


Плагіат
Огидний, хворобливий
Обурює, лякає, спонукає
Не хочу брати участі в цьому
Крадіжка

photo5326025769828332054photo5357077636054102397

***

Наукове товариство студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології пропагує академічну доброчесність

1 березня 2021 року відбувся перший із серії заходів з академічної доброчесності, організованих Науковим товариством студентів, магістрантів, аспірантів і молодих вчених Інституту філології - онлайн-вебінар «Живи доброчесно!».


Спікери заходу (координатор «Школи академічної доброчесності» Оксана Шахова, професор Русудан Махачашвілі, провідний бібліограф сектору наукової обробки та каталогізації документів Бібліотеки Сніжана Гузенко, бібліограф 1 категорії Анастасія Литвинова) та студенти Інституту філології говорили про плагіат і методи запобігання йому, про списування, цитування, оформлення посилань та інші проблеми, пов’язані з дотриманням академічної доброчесності в освітньому процесі під час наукових досліджень.


Модерувала захід голова Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології Ніна Джиджора.

photo5357077636054102406photo5307732653711143641

***

12 грудня 2020 року Наукове товариство Інституту філології провело останній захід на цей рік. В межах Грінченківської декади та для того, щоб відсвяткувати поезію, Наукове товариство спільно з студенткою Скульбідою Діаною провело літературний вечір. 

Наукове чаювання пройшло продуктивно і цікаво, за участтю заступника голови Наукового товариства Катерини Білик. Студенти читали переклади віршів і навіть власну творчість. 

Сподіваємося, що наукові чаювання лише почались!

photo5357077636054102448

 

***

1 грудня 2020 року члени Наукового Товариства мали змогу провести ексклюзивну лекцію для студентів факультету української й іноземної філології та журналістики і факультету бізнесу та права Херсонського державного університету! Тема лекції - тонкощі вивчення японської мови. 

Після лекції відбулась дискусія на основі "питання-відповідь" і студенти почули не лише цікаву інформацію, а й отримали поради щодо вичення східних мов на професійному рівні.

Дякуємо Херсонському Державному Університету за плідну співпрацю та неймовірну можливість! Сподіваємося, що це лише початок спільних проектів між нашими науковцями та молодими вченими!

photo5357077636054102409photo5357077636054102408

***    

13 листопада 2020 року Наукове товариство студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології долучилося до онлайн-засідання ради Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Херсонського державного університету.

Голова і секретар наукового товариства Інституту філології Ніна Джиджора й Анастасія Харчук долучилися до цікавої розмови про російсько-українські словники та життя і діяльність Івана Степановича Олійника - метра українськомовного термінологічного словникарства. Представниці грінченківської наукової громади виступили із доповіддю про українсько-японські словники,  методику і проблематику вивчення японської мови. 

Сподіваємося на продовження співпраці молодих науковців Університету Грінченка і Херсонського державного університету!

12

 

***

4 листопаду 2020 року в Інституті філології Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася V Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА ТА МОВОЗНАВСТВА»
У конференції взяли участь молоді науковці із 6 університетів України: Херсонського державного університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія, Національного університету «Острозька академія», Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Криворізького державного педагогічного університету та, звісно студенти, магістранти й аспіранти Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка.


З вітальним словом до учасників конференції звернулися Ірина Руснак, директор Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, професор кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства, доктор філологічних наук, професор. Модерували захід Оксана Івасюк, кандидат філологічних наук, доцент, експерт з питань змісту освіти Міністерства освіти і науки України; доцент кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, та Олена Доценко, кандидат філологічних наук, доцент, заступник директора з наукової роботи Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка.


Родзинкою конференції традиційно був конкурс «Мій філологічний стартап», у якому цьогоріч узяли участь грінченківці: Марія Бойко, аспірантка кафедри української мови Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка (проєкт на тему «Безкоштовна двотижнева школа української мови та культури (м. Київ)»); Світлана Попова, магістрантка VI курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка («Формування італійськомовної комунікативної компетентності у письмі учнів старшої профільної школи»); Олександра Зіх, магістрантка V курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка («Збірник італійських пісень із завданнями для учнів 10–11-х класів профільної школи»); Анна Боцман, магістрантка V курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка («Практикум «L’italiano è facile» (Італійська — це легко) для учнів старшої школи філологічного профілю»); Ніна Джиджора, студентка ІІІ курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка («Японська просвітницька майстерня»). Проєкти, запропоновані на розсуд журі, були однаково актуальними, продуманими, цікаво презентованими, хоча й зорієнованими на вивчення різних мов і культур: української, італійської, японської. Не менш цікавою й продуктивною була робота п’яти секцій: двох літературознавчих, двох мовознавчих і секції методики викладання мови та літератури.

photo5357077636054102426

Мовне багатоголосся Інституту філології позначилося на тематиці стартапів, які цьогоріч були присвячені вивченню української, італійської, японської мов та культур. Журі порадилося і констатувало однаково високий рівень підготовки проєктів, їхню актуальність. Тож цього року маємо 5 переможців!


Втім три проєкти були підготовлені під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Татьяна Харченко, а це не можна було не відзначити. Тож на Тетяну Гадульзянівну чекає цінний подарунок від Оксана Івасюк - книга Галини Дацюк "Одна з нас", що тільки-но побачила світ у Видавничому домі "Букрек".


А ми чекаємо на презентацію нових стартапів на VI Всеукраїнській конференції "Актуальні проблеми літературознавства і мовознавства" за рік!

photo5357077636054102424photo5357077636054102425

 

 

 

 

 

***

27 жовтня 2020 року відбулась річна Рада Наукового товариства Інституту філології, де команда відзвітувала про події та заходи минулого року, а також перевибори голови та команди наукового товариства. 

Цікаві заходи, актуальні проблеми організації наукової діяльності, активна наукова позиція і бажання діяти - це те, що об'єднує членів наукового товариства.
Гілевич Аліна Василівна за 2 роки каденції на посаді очільниці наукової молоді інституту зуміла згуртувати креативну команду, виховала свою наступницю - Ніну Джиджору! Тож наукове товариство продовжує цікаву і плідну діяльність!
Вітаємо Ніну Джиджору та Катерину Білик з обранням на посаду голови та заступника голови Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів і молодих вчених Інституту філології! Успіхів, натхнення, цікавих наукових ідей і легкої їх реалізації!

photo5357077636054102429

 

***

9 жовтня 2020 року відбувся загальноуніверситетський квест від Наукового товариства, пройшов цікаво, продуктивно, з безліччю нових знайомств, яскравих вражень і посмішок, які приховували карантинні вимоги.

Під час «Київ — моя столиця: прогулянки містом Бориса Грінченка» першокурсники мали чудову нагоду прогулятися та познайомитися містом нашого ідейного лідера й дізнатися про роботу Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених Університету.

Вітаємо студентів Педагогічного інституту з першістю та завдячуємо усім учасникам і організаторам за висококласну подію.

Дякуємо за чудові світлини! І прибуде з Вами наука!

photo5357206798605595237

photo5357206798605595238photo5357206798605595239

 

2019-2020

Промоція Наукового Товариства Інституту філології  – «Наука – це цікаво!»

04 жовтня о 13.40 в 204 аудиторії відбулася промоція НТ ІФ "Наука - це цікаво!". У ході заходу члени НТ та гості заслухали виступ Голови НТ ІФ Гілевич А.В. про діяльність НТ в стінах інституту, про наукову складову навчального процесу в Університеті Грінченка, звітування за 2018-2019 н.р. До виступу долучилися активні студенти інституту (викл. Шаповал О.В., студенти Джиджора Н, Асадова С, Харчук А.), які розказали про свій досвід участі в заходах НТ, а також чим їх приваблює наука і що з нею робити? Всіх бажаючих приймати участь у діяльності НТ було запрошено до членства та активу! 

1

2018-2019

Науковий воркшоп Fishbone: технологія критичного аналізу інформації

18 квітня 2019 року члени наукового товариства Інституту філології разом зі старшим викладачем кафедри східних мов і перекладу Боришполець Ю.В. розбирали дієву стратегію розвитку критичного мислення на науковому воркшопі «Fishbone: технологія критичного аналізу інформації Каору Ісікави для тих, хто прагне знайти істину».

 

Що спільного у звичайної риби та університету? Нічого. А от у технології Fishbone та навчання є дещо схоже! Стратегія Fishbone не з’явилася сама по собі, її ще у середині минулого сторіччя розробив японський професор Каору Ісікава, який є одним з найвідоміших у світі теоретиків менеджменту. Спочатку ця методика стала допоміжним інструментом для аналізу якості та покращення різноманітних промислових процесів, а згодом перетворилася на чудовий педагогічний інструмент. До речі, саме за допомогою методики Fishbone професору Ісікава вдалося повністю змінити стратегію роботи знаного концерну Toyota, зробивши виробництво більш успішним. Викликає зацікавленість, чи не так?

f1 f2

Дослівно Fishbone перекладається як «Риб’яча кістка» або «Скелет риби». І дійсно, в основі методики схематична діаграма у формі риб’ячого скелету. Така нестандартна та водночас проста схема дозволяє провести швидкий та точний аналіз певної проблеми, виявивши її причини та наслідки. А потім потрібно лише зробити правильні висновки.

Студенти та викладачі у ході ворк-шопу намагалися накласти принцип Fishbone на актуальні проблеми власних досліджень або граматичні теми тієї чи іншої мови. Ще один прогресивний методи засвоєння, актуалізації та узагальнення інформації в скарбничку наших допитливих студентів!

f3 f4

f5 f6

 

 

Майстер-клас Візуалізація в освітньому процесі

28 березня 2019 року відбувся майстер-клас «Візуалізація в освітньому процесі: скрайбінг, скетчноутінг, інтелект-карти та інші інструменти» для викладачів та студентів Інституту філології викладача кафедри східних мов і перекладу Гілевич А.В. У ході заходу були обговорені такі важливі в навчальній діяльності питання як:

1.Візуалізація: як це працює? Основні механізми  продуктивності.

2. Ефективне застосування візуальних інструментів у навчанні:  ЩО, ДЕ, і ЯК краще використати.

3. Скрайбінг: інструменти, етапи створення, лайфхаки від  відомих тренерів та онлайн-ресурси для навчання.

4. Скетчноутінг: як легко запакувати/розпакувати та запам’ятати  будь-яку інформацію.

5. Інтелект-карти/майндмеппінг Тоні Б`юзена: ноу-хау  у використанні.

s3 s4 

Найтоповішим по студенським фідбекам отримала розглянута у ході майстер-класу тема Лайфхаки для допитливих: візуальні заготовки, інфографіка,  візуальний маркетинг та дизайн-мислення у реальному житті.

s1 s2

Сподіваємося, набуті знання знайдуть якісне застосування студентами та викладачами в освітньому процесі.

Успіхів та творчого натхнення!

 

 

 

 

 

Майстер-клас з прочитання японської Манги

25 лютого 2019 року тішилися всі поціновувачі японських коміксів, адже у стінах нашого закладу відбувся відкритий майстер-клас для японістів «Ономатопоетична лексика як засіб озвучки подій коміксу», який проводила викладач кафедри східних мов і перекладу Гілевич А.В. для студентів 1 та 2 курсів японської філології - найневтомнішим мангакам та анімешникам. До майстер-класу долучилися студенти інших спеціальностей, які мають зацікавленість у даному мистецтві поп-культури Японії. 

m1 m2

У ході майстер-класу були розібрані типові приклади вживання ономатопоетизмів, а саме гісейго і гітайго, притаманних японській мові, з метою втілити в життя звуки оточуючого світу, щоб читач коміксу міг їх "почути" у своїй уяві. Таким чином манга немовби оживає, адже мангаки прописують відповідними словами звуки відкривання дверей, тупотіння кошачих лапок по підлозі, ба навіть звук витирання обличчя м'яким рушником!

По завершенню майстер-класу студенти-японісти мали завдання намалювати свої власні комікси, використовуючи нові слова озвучки подій. Ось, що з цього вийшло - ефективно та весело!

m3 m4

m5 m6 m7

EdEra: ключ до саморозвитку 

У сучасному світі, незалежно від сфери професійної діяльності можуть бути корисними інші навички, які тренуватимуть Soft skills та Нard skills особистості і нададуть змогу міжпрофесійного ефективного успішного лавіювання в майбутньому. Про шляхи тренування різних навичок та здобуття нового досвіду використовуючи онлайн ресурси говорилося на гостьовій лекції для викладачів та студентів Університету від спікерів студії онлайн-освіти EdEra  «Презентація сучасної освітньої інтернет-платформи EdEra: ключ до саморозвитку людини 21 століття», ініційованої Науковим товариством Інституту філології 18 лютого 2019 року. 

EdEra-1024x683

EdEra - це студія онлайн-освіти, що робить онлайн освіту в Україні якісною та доступною, створює онлайн-курси, спецпроекти, інтерактивні підручники та освітні блоги. Спікер від EdEra Владислав детально, строкато і по молодіжному розказав про заснування платформи, про корисні наявні онлайн-проекти, які можуть розвивати різноманітні навички філологів, а також про мотивацію до здобуття нового досвіду задля майбутніх можливостей. Студенти були у захваті!

                 6

Радимо усім ознайомитися з освітньою платформою детальніше за посиланням: https://www.ed-era.com/

edera4

 

 

Міжнародні програми обміну: досвід 

 

 

13 листопада за ініціативи Наукового товариства Інституту філології відбувся перший в цьому
навчальному році круглий стіл присвячений Міжнародним програмам обміну. Під час захочу
професорсько-викладацький склад університету, аспіранти і студенти поділилися досвідом
участі в програмах академічної мобільності різного формату. З вітальним словом до аудиторії
звернулася заступник директора з наукової роботи і міжнародних проектів, кандидат
філологічних наук, доцент – Олена Леонідівна Доценко.

docenko


Зауважимо, що сьогоднішній круглий стіл досить цікаво показав на контрасті особливості
стажування в країнах Європи і країнах Сходу, і зробивши цим великий акцент на розумінні
важливості перебування в мовному і соціо-культурному середовищі.
Розпочав роботу круглого столу старший викладач кафедри англійської філології і перекладу,
кандидат філологічних наук – Козачук Андрій Михайлович, розповівши про участь у програмі
«Українські лідери європейської освіти». Колоритні фото презентації розкрили в повній мірі
стажування в Польщі і цікаві аспекти позаурочного часу, які дозволили пізнати місцеву
культуру.

kozachuk


Досвідом ведення курсу лекцій за програмою академічної мобільності Erasmus+ staff mobility
for teaching поділилася доцент кафедри германської філології, кандидат філологічних наук –
Гайдаш Анна Владиславівна. Тут академічна мобільність була представлена з іншого ракурсу, а
саме – обмін досвідом викладання у ВНЗ приймаючої сторони (Болгарія).

gaidash


Досвідом наукового стажування в Болгарії в рамках програми Erasmus поділилися з
аудиторією старший викладач кафедри германської філології – Тітаренко Майя Валеріївна і
викладач кафедри англійської філології і перекладу – Маматова Вєра Володимирівна. Досить
деталізовано було розкрито всі аспекти перебування на стажування, починаючи з подачі
документів, аспектів трансферу, житлових умов, стипендіального покриття, опису навчального
процесу і завершуючи ілюстративними зображеннями опису позаурочної екскурсійної
програми.

vera vera2


Старший викладач кафедри східних мов і перекладу, кандидат філологічних наук – Щербаков
Ярослав Ігорович дозволив аудиторії поринути у світ Сходу, на прикладі літньої школи в Китаї.
Інформативна насиченість доповіді Ярослава Ігоровича досить деталізовано провела слухачів
шляхом пізнання Піднебесної в усьому її колориті.

yar2 yaro


Про підкорення програми Erasmus розповіла студентка 4 курсу (італійська мова і література) –
Катерина Кононенко. Студенти університету Бориса Грінченка вкотре довели, що для нас
немає нездоланних шляхів і перемог, отримати можливість пройти стажування за програмою
Erasmus може кожен здібний студент, який проявить бажання і наполегливість стажуватись в
певному мовному середовищі.

katya


Завершенням круглого столу стала доповідь студентки 5 курсу (японська мова і література) –
Дерев'яженко Діани, яка розкрила аудиторії особливості літніх курсів в Японії. Це був цікавий
віртуальний тур стежками навчання, пригод і мандрів країною Вранішнього сонця.

diana2 diana 

Отак, звивистою стежкою на Захід, Схід, Захід і знову – на Схід пройшов наш круглий стіл.
Сподіваємося наступного разу бачити більше охочих поділитися досвідом і послухати про
програми міжнародного обміну.

 

Ласкаво просимо у світ японської анімації!

9 листопада 2018 року весело і дуже в дусі Японії відбувся проект "Ласково просимо у світ японської анімації: знайомство з трендом сучасної поп-культури Аніме і Манга". Учасники проекту студенти 1 курсу японської філології у своїх презентаціях показали не тільки глибокі знання, але і любов до цих незвичних нам елементів культури аніме і манга. Було помітно, що вони отримують задоволення, поділившись з усіма гостями заходу своїм захопленням. До презентації проекту долучилися і студенти 2,3,5 курсів, і китайці і японці, а також гості з інших філологій, адже аніме і манга полонять серця молодих людей по світу. У ході проекту транслювалося відео-соц опитування, яке показало, що студенти та викладачі нашого Університету є палкими прихильниками японської анімації, або принаймні чули про неї. Сподіваємося, що такий проект зробив Японію ближчою!

anime1 anime2 

anime4

 

 

 

 

 

    22 жовтня 2018 року на порядок денний чергової Ради Наукового товариства Інституту філології виносилися з поміж інших два нагальні питання – звіт про
роботу за рік та переобрання голови. 

    Було заслухано звіт Голови НТ Федорової А.О. про діяльність товариства в 2017-2018 н.р. Членам наукового товариства звіт було схвалено.

    Шляхом таємного голосування новою Головою Наукового товариства Інституту філології було обрано викладача кафедри східних мов і перекладу, аспірантку 3 року навчання Гілевич А.В. Заступником голови обрано студентку 2 курсу Асадову С.Ф., секретарем – Гуль О.Г., викладача кафедри германської філології, аспіранта 1 року навчання.

    Бажаємо наснаги, наукових здобутків, невичерпного джерела творчості новій команді! 

 

2017-2018

"Movie Club KUBG" 

Much Ado About Nothing" - фільм на сесії KUBG Movie Club, яка пройшла 15.05.2018 року! Олена Олександрівна Москалець в черговий раз провела цікаве засідання мовного кіноклубу Інституту філології в рамках діяльності Наукового товариства Інституту філології. На сесії кіноклубу були присутні студенти Інституту філологіі, студенти Університетського коледжу, а також гості з різних структурних підрозділів університету! Олена Олександрівна спочатку активізувала знання іноземної мови слухачів нашої сесії кіноклубу, потім слухачі подивилися фільм мовою оригіналу ( англійською мовою), впродовж фільм проводилося обговорення фільму з введенням нового вокабуляру. Запрошуємо всіх охочих приєднуватись до сесій нашого кіноклубу Інституту філології!

IMG 20180515 151307 photo-resizer.ru IMG 20180515 151259 1 photo-resizer.ru 1 

IMG 20180515 151228 1 photo-resizer.ru IMG 20180515 151155 1 photo-resizer.ru image-0-02-04-d179f689cdfa7b7e9a9a18b130827710cf471fc4fb89f4c4bc62867164661ffe-V 1 photo-resizer.ru

"Movie Club KUBG"

Сьогодні, 27 лютого, в Інституті філології відбулася зустріч Наукового товариства у рамках роботи мовного гуртка "Kubg Movie Club". Москалець Олена Олександрівна презентувала власні розробки для тренування нового вокабуляру, який був введений після перегляду фільму " The Day after Tomorrow". Студенти спеціальності "Філологія. Мова і література (англійська)" мали змогу насолоджуватися цікавим фільмом та додатково потренувати свої мовленнєві навички під час обговорення фільму.

IMG 20180227 160807-minIMG 20180227 160751-minIMG 20180227 160758-minimage-0-02-04-935de8ca6a54d02449feb724609f4b9bc6c49cd33efab36a97e3207d7f398ca4-V 1image-0-02-04-87beda84bfa7e28211e00281774ad642f31a2b9a74fdac7c5a7da31dcd71cc3c-V

"Myths and Facts : 10 Tips for Success in Translation Industry"

20.02.2018 в Інституті філології відбувся цікавий захід, що був організований Науковим товариством СМАМВ Інституту філології "Myths and Facts : 10 Tips for Success in Translation Industry". Спікером була Палійчук Еліна Олександрівна, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри англійської філології та перекладу, асоційований експерт з перекладу проекту "Association4U", співзасновник Лінгвістичного центру "Lingvocom". Еліна Олександрівна поділилася власним перекладацьким досвідом та презентувала 10 основних порад для успішного перекладу студентам-філологам. У презентації були показані сучасні перекладацькі технології (CAT Tools) для успішного перекладу, було зазначено, як важливо мати широкий спектр фонових знань для вдалих перекладів спеціалізованих текстів. Студенти мали можливість поставити запитання спікеру, які їх цікавили з цієї теми. Міні-сесія виявилася дуже інформативною та важливою для майбутньої професійної орієнтації студентів Інституту філології.

IMG 20180220 131741-minIMG 20180220 131822-minIMG 20180220 131917-minIMG 20180220 133707-minIMG 20180220 135645-min IMG 20180220 132001-minIMG 20180220 132512-minIMG 20180220 133516-min

 

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ПРОЕКТ-ПРЕЗЕНТАЦІЯ

«ЗНАЙОМСТВО ІЗ СУБКУЛЬТУРАМИ КРАЇН, МОВИ ЯКИХ МИ ВИВЧАЄМО»

 18 грудня 2017 року в Інституті філології відбувся проект Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Інституту філології «Знайомство із субкультурами країн, мови яких ми вичаємо» 

За програмою заходу студенти різних філологій виступали з презентаціями про сучасні молодіжні субкультури. Родзинкою заходу було те, що доповіді подавалися мовами тих країн, субкультури яких було представлено. 

Так, якісно були представлені субкультури Америки та Великобританії англійською мовою. (Кузьменко Ксенія, Степанова Ірина, Щербак Анна, Збінець Юлія, Шулянська Ольга). Учасники все прекрасно зрозуміли та приймали участь в обговоренні.
Виступи японською та французькою мовами (Шаповал Ольга, Воробйов Олександ, Трохимлюк Анна) були сприйняті учасниками з цікавістю та посмішками.
Захід був проведений успішно, справив гарне враження на учасників, заохотив до подальших досліджень та, звичайно, є таким, який заслуговує на подальший розвиток.

 

IMG 20171218 153205 184x138 IMG 20171218 153333 184x138 IMG 20171218 154348 184x138 IMG 20171218 155520 184x138 IMG 20171218 155704 184x138 IMG 20171218 161625 184x138 IMG 20171218 162421 184x138 IMG 20171218 163227 184x138  IMG 20171218 164404 184x138

 

 

 "Movie Club KUBG"

12 грудня у рамках реалізації проекту "Movie Club KUBG" за підтримки Наукового товариства Інституту філології відбулося засідання дискусійного кіноклубу, де було показано стрічку "The Great Gatsby" мовою оригіналу. Модератором заходу була доцент кафедри англійської філології та перекладу Москалець Олена Олександрівна, яка розробила ряд тренувальних вправ, що основані на фільмі, для закріплення нового вокабуляру. Перед переглядом фільму та власне після показу стрічки всі учасники проекту мали змогу потренувати свої вміння та закріпити вивчений матеріал. Засідання дискусійного клубу мало великий успіх!

 

 

 

20171212 135205 184x138

20171212 134015 1 184x138

20171212 133936 184x138

20171212 140016 184x245IMG 20171212 154814 184x245IMG 20171212 154142 184x138